Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вакарчук виступив із політичною заявою, назвавши 10 кроків для реформування України

Вакарчук виступив із політичною заявою, назвавши 10 кроків для реформування України

Разом із тим музикант відхрестився від політичних амбіцій.

Український музикант, лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук випустив відеозвернення, в якому спростував свої політичні амбіції, але при цьому назвав 10 ключових кроків у реформуванні України.

Відео своєї заяви Вакарчук оприлюднив на своїй сторінці у Twitter.

Музикант заявив, що влада його не цікавить, і він ніколи не заявляв про свої президентські амбіції. Не збирається він робити цього і зараз. 

"Я ніколи не співпрацював з жодним політтехнологом і не обговорював з ними навіть гіпотетичних політичних планів. Я ніколи не замовляв жодних соцдосліджень чи кампаній  на тему своїх президентських чи інших політичних рейтингів. І взагалі до публікацій таких рейтингів я відношусь стримано. А ще більш стримано - до їх обговорень, бо в країні зараз є точно більш важливіші речі для обговорення", - заявив Вакарчук. 

Разом із тим, каже музикант, після Революції Гідності він твердо пообіцяв собі, що більше ніколи за жодних обставин не буде стояти осторонь процесів, які відбуваються у країні.

Вакарчук зазначив, що сучасна європейська держава має будуватися на трьох колонах: верховенстві права, якісному державному апараті та демократії. На його думку, перші дві колони в Україні прогнили наскрізь і їх потрібно будувати негайно. Музикант наполягає на тому, що ніхто не може бути осторонь цього процесу, але головна відповідальність лягає на політиків.

Вакарчук назвав 10 кроків, які, на його думку, можуть змінити Україну на краще.

1.   Необхідно створити незалежний Антикорупційний суд.

2.   Змінити виборче законодавство. Запровадити не лише відкриті виборчі списки, а й унеможливити політичну залежність Центральної виборчих комісій від впливу політичних партій. Сформувати новий склад ЦВК з професійних експертів із незаплямованою репутацією.

3.   Провести справжню ефективну реформу державної служби.

4.   Реформувати Службу безпеки. Вона має перетворитися з інструменту впливу на бізнес на зброю для боротьби з тими, хто реально підриває нашу безпеку та незалежність.

5.   Розпочати дієву приватизацію.

6.   Припинити політичний лобізм. 

7.   Змінити правила поведінки політиків. Вони мають стати простішими, відкритішими і доступнішими.

8.   Прищепити принцип відповідальності - політикам варто  навчитися виконувати власні обіцянки.

9.   Запровадити культуру прозорої комунікації. Кожен крок політика має мати чітке і правдиве пояснення.

10.  Публічно окреслити межі дозволеного. "Є речі, які мають бути непорушними. Ніхто за жодних обставин не має їх порушувати, а перелік їх має бути сформований і оприлюднений", - сказав Вакарчук.

Музикант також вважає, що "не так важливо те, ХТО має очолювати нашу державу, як те, ЯКОЮ вона має бути". Вакарчук закликав усіх ділитися думками і пропозиціями, "як зробити нашу державу Україною нашої мрії", у соцмережах з хештегом #ЗнаюЯк.

Залиште свій коментар

Вибір редакції