Валіза фруктів і звання капітана: що отримала Савченко на свій день народження

Мужня українка не втрачає віру в те, що повернеться на рідну землю.

Надії Савченко виповнилося 35 років. Це вже другий день народження, який вона зустрічає в російській в'язниці, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Вісім годин 78-річна матір чекала дозволу російських тюремників на побачення в цей день із донькою. Але марно. Надії лише передали листа з привітанням від дипломатів.

З нагоди свята президент Петро Порошенко підвищив льотчицю у званні – зі старшого лейтенанта до капітана.

"Сподівається, що скоро буде вдома. Дуже жаліла, що маму не пускають – зі всіх людських і яких завгодно канонів і законів це блюзнірство", - розповів генеральний консул Віталій Москаленко.

Тюремники пояснюють, що всім засудженим дозволяють зустрічатися з рідними лише раз на два місяці, а оскільки напередодні до льотчиці приїжджала сестра, то тепер діятиме заборона до червня.

"Не пускають, душогуби. Це ж не люди, це душогуби! Звичайно, розстроєна. Їхати більше, ніж за тисячу кілометрів, щоб побачить дитину – і не пускають. Не можуть вони порушити закон, нам сказав начальник тюрми Колганов. А скільки ви вже порушили законів! У нас воюєте, у нас вбиваєте, і це – викрасти людину, перевезти її сюди і судить, то це не порушення закону?", - обурена жінка.

ВідеоНадія Савченко святкує ювілей

Льотчиця зустріла свій день народження без квітів – у СІЗО вони теж під забороною. Отримує лише продуктові гостинці: цілу валізу із солодощами і фруктами. І ще кілька пакунків з овочами Надії передали українські консули. Настрій у бранки, додають адвокати, хоч і не святковий, але бійцівський.

"Для неї це ще один у в'язниці. Вона до нас прийшла з паперами. Ми довго говорили про всілякі справи у зв'язку з екстрадицією. Дві третини часу було присвячено діловим речам, а не привітанням", - повідомив Марк Фейгін.

Нині Надія чекає 23 травня, коли набуде чинності вирок російським ГРУшникам, засудженим у Києві. Саме на них, як сподіваються, мають обміняти Савченко.

"Вона залишає за собою право відновити сухе голодування, якщо відчує, що йде навмисне затягування чи зрив переговорів. І це буде підсумок трагічний", - попередив адвокат Микола Полозов.

"Були свята в Росії, тому все пригальмувалося, але Надя чекає. Що стосується термінів, думаю, не раніше червня це може відбутися", - додав Фейгін.

Напередодні дня народження полоненої українки стало відомо, що Росія здерла з Савченко ще майже тисячу рублів зверх штрафу.

Кореспондент ТСН Валентина Мудрик

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: