Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
ВАСУ відмовився розглядати позов Шокіна щодо поновлення його на посаді генпрокурора

Своєю чергою, адвокат Шокіна розповів, чому екс-генпрокурор вирішив подати позов до Вищого адміністративного суду.

Вищий адміністративний суд України відмовив у розгляді позову Віктора Шокіна про поновлення його на посаді генерального прокурора України.

Про це повідомляє УНІАН.

Також на засіданні суду адвокат екс-генерального прокурора Владислав Максимов розповів, чому той вирішив подати позов до Вищого адміністративного суду. Так, за словами адвоката, народний депутат Олександр Онищенко розповів Шокіну нібито про підкуп депутатів під час ухвалення постанови парламенту про дозвіл на звільнення Шокіна.

Крім того, Максимов попросив суд визнати поважними причини пропущення місячного строку подачі позову і відновити цей термін.

"У грудні 2016 року позивач ознайомився з публічними заявами народного депутата Онищенка про підкуп народних депутатів України. В тому числі задля впливу на їх позицію при голосуванні про звільнення позивача (Шокіна – Ред.)" - зазначив він.

"У липні 2017 року позивач довідався про те, що під час голосування за надання згоди на його звільнення в залі засідання Верховної Ради відбувалися випадки "кнопкодавства", - додав адвокат.

Так, за його словами, 15 і 27 лютого 2017 року Шокін отримав офіційну інформацію, яка прямо або опосередковано підтверджує наявність порушень, допущених під час голосування за його звільнення. Зокрема, нібито під час голосування за його звільнення були зараховані голоси народних депутатів, які фізично не були присутні під час пленарного засідання. Крім того, Шокін нібито отримав інформацію про можливий підкуп народних депутатів під час голосування.

Своєю чергою, представники відповідачів заяву Шокіна спростували і попросили суд відмовити екс-генпрокурору в поновленні термінів подачі позову, оскільки на це немає поважних причин.

"Відношення позивача, який претендує на поновлення на посаді генпрокурора до заяв народного депутата, який перебуває поза межами України та відносно якого всі суди вирішили питання щодо задоволення можливості притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешту, викликає сумніви", - заявив представник Верховної Ради.

"У нас немає офіційних документів, крім якихось міфічних заяв, що Олександр Онищенко як народний депутат про щось свідчить", - зауважив він.

Зазначимо, екс-генпрокурор Віктор Шокін вимагав скасувати постанову парламенту про дозвіл на його звільнення з посади генпрокурора та відповідний указ президента, а також поновити його на посаді.

Нагадаємо, раніше вищий адміністративний суд викликав президента України Петра Порошенка на допит у справі про звільнення генерального прокурора України Віктора Шокіна.

Залиште свій коментар

Вибір редакції