Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Важковаговики e-декларування. Скільки готівки у кілограмах зберігають українські політики

ТСН.ua "зважив" декларації, оприлюднені на сайті НАЗК. 

Після оприлюднення електронних декларацій про доходи політиків та чиновників у соцмережах здійнявся галас щодо кількості готівкових коштів, які зберігають українські можновладці.

Аби пересічному українцю були зрозуміли масштаби "кешу", який політики тримають на руках, ТСН.ua зробив інфографіку із поясненням, скільки грошей в кілограмах зберігають декларанти.

Для розрахунку використовувалися купюри найбільшого номіналу 500 грн, 500 євро і 100 доларів та вага кожної купюри. Не враховувалися кошти, які зберігаються у банківських скриньках. 

Отже, перейдемо до десятки товстосумів. Очолив рейтинг із 10 "готівкових баронів" член депутатської фракції партії БПП Богдан Дубневич. У декларації він вказав, що тримає готівкою 11,5 млн доларів. Його дружина Тетяна зберігає  ще 137 млн гривень. Загалом на родину Дубневича припадає 313 кг готівки у гривнях та ще 115 кг у доларах.

Другим у списку опинився інший парламентар від БПП Руслан Демчак. За документом, він зберігає 133 млн гривень готівкою, що важитиме 304,7 кг.

Замкнув трійку лідерів член Комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони, позафракційний нардеп В'ячеслав Константіновський. Він задекларував 14,7 млн доларів готівкових коштів, 6 778 776 грн та ще 500 тис. євро готівкою. "Кеш" Константіновскього наважив на 15,5 кг у гривнях, 147 кг у доларах  та 1,1 кг у євро.

Четвертим у списку став брат лідера "готівкових баронів" Богдана Дубневича Ярослав. Народний обранець від БПП задекларував 8,23 млн долларів, 2, 78 млн євро і 5 млн гривень готівкових коштів. Його дружина – 730 тисяч доларів та 280 тисяч гривень. Загалом готівка у його декларації важитиме 11,45 кг у гривнях, 89,6 кг у долларах та  6,8 кілограмів у євро.

П'ятим серед готівкових товстосумів став нардеп від "Опозиційного блоку" Нестор Шуфрич. Готівкою він  тримає 25 млн грн, ще  4,23 млн – у доларах та і 3, 750 млн – у євро. Готівка Шуфрича важить 57 кг у гривнях, 42,3 кг у доларах  та 8,4 кг у євро.

Загалом до списку десятьох готівкових баронів потрапили політики та чиновники, які задекларували принаймні 30 кілограмів готівки.  

Президент України Петро Порошенко не потрапив до першої десятки. Він тримає готівкою 60 тисяч доларів та 900 тисяч грн, тобто 2 кг у гривнях та 0,6 кг – у доларах.

Подробиці дивіться в інфографіці.

Задекларовані гроші політиків та чиновників у кілограмах інфографіка
ТСН.ua
 

Залиште свій коментар

Вибір редакції