"Вбивство Шишова - навмисне і цинічне": білоруський опозиціонер назвав дві цілі знищення активіста

"Вбивство Шишова - навмисне і цинічне": білоруський опозиціонер назвав дві цілі знищення активіста

Фото: instagram.com/vvshishov

За словами Мацкевича, Шишов, ймовірно, чинив опір.

Голова громадської організації "Білоруський дім в Україні" Віталій Шишов загинув внаслідок навмисного вбивства з двома цілями: залякати білорусів і якимось чином вплинути на ефективність роботи діаспори.

Про це у вівторок, 3 серпня, в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив член Координаційної ради білоруської опозиції Валерій Мацкевич.

"На мій погляд, це вбивство, навмисне вбивство, цинічне вбивство. Про це говорить ряд чинників, його стан, ймовірно, він чинив опір, - сказав політик.

Мацкевич впевнений, що це вбивство з двома цілями.

"Залякати білорусів, що очевидно не вдасться, і якимось чином вплинути на ефективність роботи діаспори, що, я також впевнений, не вдасться, оскільки це тільки згуртовує і налаштовує на подальше опір", - зазначив він.

Також Мацкевич охарактеризував Шишова як людину, яка була прекрасним організатором.

"Віталій дійсно брав активну участь у подіях, наскільки я знаю. Ми особисто були знайомі, спілкувалися в контексті зустрічі з білоруською діаспорою в Києві, це було недавно. Віталій виявляв себе як чудовий організатор, він IT-фахівець, водночас людина, яка веде здоровий спосіб життя, неконфліктна, здатна знайти спільну мову з представниками різних організацій. Саме тому він був обраний представником "Білоруського будинку України", по суті однією з найвпливовіших організацій в форматі найбільшої білоруської діаспори", - резюмував опозиціонер.

Нагадаємо:

  • 3 серпня в Києві знайшли повішеним білоруського опозиційного активіста, очільника "Білоруського дому в Україні" Віталія Шишова. Чоловіка розшукували добу: напередодні він вийшов на пробіжку і не повернувся. Наступного ж дня його тіло зі слідами побиття знайшли в Святошинському парку.
  • Поліція розглядає дві версії смерті Шишова: самогубство або навмисне вбивство. Водночас близькі і колеги Шишова переконані, що чоловік не міг накласти на себе руки.

Новини України: під Києвом виявили мертвим білоруського активіста Шишова

Новини України: під Києвом виявили мертвим білоруського активіста Шишова

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Смерть Віталія Шишова
Наступна публікація