Вчителі та учні: Гончарук розповів про пріоритети уряду в галузі освіті на наступний рік

Дата публікації
Перегляди
17к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Вчителі та учні: Гончарук розповів про пріоритети уряду в галузі освіті на наступний рік

Фото: Інвестиційний форум RE:think

Прем’єр також пояснив, чи планується підвищення зарплат освітянам.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що наступного року уряд планує зайнятися вирішенням проблем престижності професії вчителя, залучення до цієї галузі молодих фахівців, а також освітою дітей у малонаселених регіонах.

Про це він розповів в ефірі "Сніданку з 1+1".

"У наступному році, якщо ми говоримо про освіту, то ми зосередимось на молодих вчителях. Тому що нам важливо, щоб люди йшли до школи, щоб престижність професії вчителя, вона поверталась. І в другу чергу, це не менш важливо і я хочу про це окремо сказати, - нам дуже важливо зосередитись на дітках, які живуть в малонаселених регіонах. Тому що вони дуже програють. Ми як держава витрачаємо на них більше коштів. На одну дитину в рік держава витрачає іноді до 100 тисяч гривень для того, щоб вона ходила в школу. Тоді як в середньому по системі – ми витрачаємо 20 тисяч гривень", - пояснив прем’єр.

За його словами, на дітей у малонаселених регіонах держава витрачає в 5 разів більше, однак якість освіти там в 2 рази менша через нестачу викладачів. Зокрема, вчителі мусять викладати по 10 предметів у сільських школах.

Також Гончарук розповів, чи планується підвищення видатків на освіту, зокрема і на зарплату освітянам.

"Гроші ж нізвідки не беруться. Ми вирішили не підвищувати податки в цьому бюджеті. І це його відрізняє від всіх інших. Ми намагались знайти кошти за рахунок економії…. Ми хотіли би платити і сьогодні. Але питання в тому, що для того, аби щось платити, треба їх десь взяти. Це означає, що треба підвищити податки, а це також ляже тягарем на підприємців та всіх інших. Тому потрібно шукати гроші в ефективності. Тому ми будемо зменшувати в наступному році витрати на державний апарат, щоб менше витрачати на стіни: державні органи, чиновників з одного боку. З іншого боку, нам потрібно, щоб росла економіка", - зазначив він.

Нагадаємо, у Міністерстві освіти повідомили, що уже наступного року в Україні хочуть збудувати по 100 дитячих садків, шкіл та стадіонів. Водночас вихователям дитсадків обіцяють підвищити зарплати, а в школах продовжать втілювати проєкт "Нова українська школа".

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Держбюджет-2020
Дата публікації
Перегляди
17к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація