Вдова Гонгадзе: Кучма має просити прощення у мене та дітей із лави підсудних

Жінка наголосила, що вбитий Гонгадзе є "сакральною жертвою".

Колишній президент України Леонід Кучма повинен сидіти на лаві підсудних і просити вибачення в її родини.

Про це заявила вдова вбитого журналіста Георгія Гонгадзе Мирослава в інтерв'ю "Високий замок".

"Дивитися в очі не я йому маю, а він. І просити прощення у мене і дітей з лави підсудних", - наголосила вона.

На думку вдови Гонгадзе, Кучма на лаві підсудних "буде очищенням для всієї України".

Окремо вона також запевнила, що убивство Георгія Гонгадзе і загибель білоруського журналіста Павла Шеремета перегукуються, адже обидва стали "сакральними жертвами".

"Я переконана, що це політичне вбивство, але треба дочекатись результатів слідства. Сподіваюсь, воно триватиме не 16 років, як у справі вбивства Георгія", - додала Мирослава Гонгадзе.

Нагадаємо, журналіст Георгій Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області був виявлений обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові.

За звинуваченням у вбивстві Гонгадзе у 2005 році Олексій Пукач був оголошений в міжнародний розшук. Силовики упіймали його тільки у 2009-му. У січні 2013-го Печерський райсуд Києва засудив Пукача до довічного ув'язнення, визнавши його винним у вбивстві Гонгадзе.

Але і сам Пукач, і родина Гонгадзе оскаржили вирок. За словами вдови журналіста Мирослави Гонгадзе, суд не назвав і не покарав головних винуватців смерті її чоловіка - замовників вбивства.

Одним із них, за словами ще одного постраждалого від рук Пукача журналіста - Олексія Подольського - може бути другий президент Леонід Кучма. На причетність Кучми до резонансного злочину вказував і сам Пукач, який після оголошення вироку заявив: "Хочете знати мотив і участь - запитайте у Кучми і Литвина".

Однак, кримінальну справу проти Кучми, підозрюваного у замовленні вбивства Гонгадзе, було закрито. За словами колишнього першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна, за те, щоб про справу "забули", було отримано хабар в розмірі мільярда доларів.

У червні 2016 року довічно засудженого за убивство журналіста екс-генерала МВС Олексія Пукача етапували на Тернопільщину у Чортківську колонію.

Залишається недоведеним факт причетності до вбивства Гонгадзе екс-спікера Верховної Ради Володимира Литвина. Він і Кучма, за словами Пукача, повинні були опинитися разом із ним у клітці для засуджених після вироку у справі про вбивство журналіста.

Залиште свій коментар

Наступна публікація