Перейти до змісту
Велика приватизація. Рада дозволила передавати у приватні руки сотні державних об'єктів

Депутати скасували перелік держоб'єктів заборонених для приватизації.

Верховна Рада України на засіданні 2 жовтня скасувала закон з переліком об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації. Тим самим парламент запустив процес великої приватизації державного майна, яку анонсували раніше.

За ухвалення законопроєкту №1054-1 про визнання таким, що втратив чинність Закону України  "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" проголосували 250 депутатів. Сам ухвалений документ складається з двох визначальних пунктів. Перший – це і є саме скасування переліку об'єктів, які заборонено приватизовувати ще починаючи від 1999 року. Другим пунктом депутати внесли зміни до Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна".

Скасування переліку об'єктів заборонених до приватизації

Скасований 2 жовтня закон 847-XIV, який забороняв приватизовувати низку держоб'єктів було ухвалено ще 7 липня 1999 року. До цього списку входили зокрема об'єкти транспортної інфраструктури, залізниці, вугільної та енергетичної промисловості.

Авторка законопроєкту про скасування закону 847-XIV заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Роксолана Підласа зазначила, що 90% цього списку – це малі об'єкти приватизації.

Весь перелік:

Як збираються захистити державні стратегічні об'єкти

Ініціаторка переконує, що державі вдасться захистити стратегічно важливі об'єкти від потрапляння до приватної власності.

"Законопроєкт №1054-1 пропонує скасувати перелік заборонених до приватизації об'єктів. У Законі "Про приватизацію (державного і комунального майна - ред.)" містяться критерії, які визначають, що не підлягає приватизації: дороги, газотранспортна система, метрополітен та багато іншого. Це означає, що об'єкти стратегічної інфраструктури не будуть приватизовані. Законопроект №1054-1 додає новий критерій до статті 4 Закону "Про приватизацію" - не будуть приватизовані підприємства з виготовлення та ремонту всіх видів зброї, що перебуває на озброєнні у Збройних силах України", – розповіла Роксолана Підласа.

Вона наголосила, що законопроєктом передбачена норма, що не дозволяє забрати раніше заборонені до приватизації підприємства за борги.

"Ми не дозволимо забрати підприємства, раніше заборонені до приватизації, за борги, тому що №1054-1 вводить мораторій на порушення процедури банкрутства на три роки щодо всіх об'єктів, які сьогодні перебувають у переліку", - додала вона.

Зокрема ухваленим законом внесли зміни до Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна", чим заборонили приватизовувати підприємства з виготовлення та ремонту всіх видів зброї, що перебуває на озброєнні у Збройних Силах України, інших утворених відповідно до законодавства військових формувань, Служби безпеки України. Також заборонено приватизовувати ті об'єкти, які розташовані на тимчасово-окупованих територіях.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський доручив Кабінету Міністрів почати підготовку до великої приватизації до 1 грудня. При цьому Зеленський повідомив голові Верховної Ради Дмитру Разумкову та голові депутатської фракції Давиду Арахамію, що очікує від парламенту підготовку законопроекту про скасування чинного переліку великих об'єктів державної власності, що не підлягають приватизації, а уряду доручив підготувати новий такий перелік.

Відео Президент роздав першочергові завдання для новопризначенців та встановив дедлайни

Легалізувати казино, видобуток бурштину, запустити масштабну приватизацію та зняти мораторій на продаж землі - усі ці законопроекти мають бути написані та направлені на розгляд парламенту вже до 1 жовтня. А до 1 грудня - ще й ухвалені Радою. Такий кінцевий строк дав нардепам, Кабміну та представникам силових відомств Володимир Зеленський.

Президент роздав першочергові завдання для новопризначенців та встановив дедлайни

Залиште свій коментар