Венедіктова: Стерненко сам політизував справу за обвинуваченням його у викраденні людини
Генпрокурорка каже, що судити про справу щодо викрадення Щербича, про вирок у ній потрібно на прикладі іншого фігуранта - Руслана Демчука.

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова вважає, що одеський активіст Сергій Стерненко сам політизував справу за обвинуваченням його у викраденні Сергія Щербича. Венедіктова наголосила, що у справі є два фігуранти.
Про це вона заявила в ефірі ток-шоу "Свобода слова Савіка Шустера".
"Вона (справа) політизована, але самим підсудним, обвинувачуваним. Коли я тільки прийшла на пост генпрокурора, одразу ж почалась історія штучного протистояння", - сказала Венедіктова.
Також вона додала, що судити про справу щодо викрадення Щербича, про вирок у ній потрібно на прикладі іншого фігуранта справи - Руслана Демчука.
"У цьому вироку є два фігуранти. Якщо ми хочемо знизити емоційний накал і політизацію, ми можемо фігуранта з прізвищем С. відставити і взяти фігуранта з прізвищем Д., тому що вони засуджені за однаковими статтями, вирок написаний одним суддею", - сказала генпрокурор.
За її словами, "ми не можемо сказати одному - ти невинний, а другому - іди в тюрму".
Нагадаємо, 23 лютого Приморський райсуд Одеси призначив Стерненку покарання у вигляді позбавлення волі на 7 років і 3 місяці з конфіскацією половини майна у справі за обвинуваченням у викраденні місцевого депутата, учасника антимайдану Щербича.
Його та ще одного обвинуваченого у справі Демчука взяли під варту в залі суду та відвезли до СІЗО, де вони пробудуть до набрання вироком законної сили.
Стерненка визнали винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 2 ст. 187 (розбій) та ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами), а покарання призначили за статтями 187 та 263, оскільки за ст. 146 вже сплив строк притягнення до кримінальної відповідальності.
Демчука визнали винним за статтями 146 і 187 та призначили аналогічний строк ув`язнення.
Ввечері того ж дня у десятках міст України та за кордоном відбулися акції протесту громадян, обурених вироком Стерненку.