Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Венедіктова відповіла на закиди у фальсифікації справи проти Порошенка і висунула своє пояснення

Венедіктова відповіла на закиди у фальсифікації справи проти Порошенка і висунула своє пояснення

Вона стверджує, що підозру експрезиденту оголосили правильно.

Генеральна прокурорка України Ірина Венедиктова записала відео, в якому  пояснила процедуру оголошення підозри п'ятому президенту Петру Порошенку. Зокрема, чому в тексті постанови про повідомленні підозри і дорученні вказані різні статті ККУ.

За її словами, у травні 2019-го до Єдиного реєстру досудових розслідувань під номером з останніми цифрами 753 внесли відомості про кримінальне провадження щодо призначення членів Вищої ради правосуддя. Згодом, у листопаді того ж року, до Реєстру внесли відомості з останніми цифрами 1732 - щодо призначення першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки.

"За каденції колишнього генпрокурора 3 березня 2020 кримінальні виробництва 753 і 1732 були об'єднані в одне провадження, якому ЄРДР автоматично присвоїв первинний номер з останніми цифрами 753. Під час  розслідування епізод щодо Вищої ради правосуддя слідчий закрив, а номер залишився зміненим - 753", - пояснила Венедіктова.

Вона розповіла, що 10 червня цього підписала повідомлення про підозру, постанову, якою доручено повідомити про підозру і доручення повідомити про підозру. У повідомленні про підозру є посилання на ч.4 ст. 27, ч. 4 ст. 41, ч. 4 ст. 426-1 КК України. У постанові, крім цих статей, вказані ст. 109, 367 і 382 КК України. У дорученні вказані ст. 367, чт. 4 ст. 27, ч. 4 ст. 41 і ч.4 ст. 426-1 КК України.

"Помилки немає. Оскільки постанова в описовій частині має посилання на всі статті, за якими кримінальне провадження розслідувалася, в тому числі і закриті, а доручення мало кваліфікацію за конкретним епізодом, в якому винесено повідомлення про підозру", - заявила генпрокурорка.

Окрім цього, вона повідомила, що допит Порошенко, який мав відбутися сьогодні, 30 червня, перенесли через клопотанням сторони захисту. Судове засідання щодо обрання запобіжного заходу відбудеться 1 липня.

Раніше адвокат експрезидента Петра Порошенка Ігор Головань стверджував, що генпрокурорка порушила КПК і сфальсифікувала постанову про вручення підозри його підзахисному. За його словами, Венедіктова попередньою датою оформила постанову, якою нібито доручила іншому прокурору вручити підозру Порошенку. На думку захисника колишнього президента, через незнання законодавства у тексті постанови вказані статті кодексу 109 та 382, "які були закриті ще 25 травня". 

  • 3 червня ДБР викликало Порошенка на допит через прослуховування на міжнародних переговорах.
  • 8 червня генпрокурорка Ірина Венедіктова порушила справу проти експрезидента: внесено відомості до ЄРДР.
  • 10 червня стало відомо, що слідчі Державного бюро розслідувань вирішують питання щодо обрання п'ятому президенту України Петру Порошенку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Адвокат експрезидента Ілля Новіков заявив, що допит Порошенка в ДБР у справі про переміщення через кордон картин не відбувся. Натомість йому намагалися оголосити підозру у справі про призначення заступника керівника Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка, а Порошенко покинув будівлю. 
  • 10 червня Порошенко пішов до Офісу генпрокурора. Однак після візиту він заявив, що Венедіктова не вручила йому підозру.
  • Водночас Офіс Генпрокурора заявив, що клопотатиме перед судом про арешт Порошенка з можливістю внесення 10 млн грн застави. 
  • 18 червня, Печерський суд Києва мав обрати запобіжний захід Порошенку. Прокурори наполягали на двомісячному арешті. Пізніше передумали і клопотали про особисте зобов'язання.

Залиште свій коментар

Вибір редакції