Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Парламент проголосував за створення Вищого антикорупційного суду

За це віддали свої голоси 265 народних депутатів.

Верховна Рада України ухвалила президентський закон "Про утворення Вищого антикорупційного суду".

За це віддали свої голоси 265 народних депутатів з 361.

За цим законом визначаються місце розташування, територіальна юрисдикція і статус суду. Так, заступник глави Адміністрації президента України Олексій Філатов нагадав, що суд буде розташовано в Києві.

Він додав, що ухвалення закону дасть змогу розпочати процедури, пов`язані зі створенням Вищого антикорупційного суду та проведенням конкурсу на посади суддів до нього, а також до його  Апеляційної палати.

Також встановлюється, що Кабмін має вжити в межах компетенції заходи, пов`язані з утворенням Вищого антикорупційного суду, а Державна судова адміністрація України - вжити заходи, необхідні для реалізації цього закону.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Раніше, 19 червня, Верховна Рада провалила голосування за запуск Антикорупційного суду, тому його перенсели на 21 число.

Нагадаємо, 7 червня Верховна Рада України ухвалила законопроект, яким передбачається створення Антикорупційного суду. Спікер Верховної Ради Андрій Парубій підписав закон 9 червня, а український президент через два дні – 11 червня. 

Створення Антикорупційного суду має завершити масштабну антикорупційну реформу в Україні та дати поштовх до подальшої активної співпраці із західними партнерами, оскільки ухвалення цього законопроекту було чи не найважливішою вимогою для подальшого фінансування з їхнього боку.

ВідеоЯкі топ-5 справ першочергово має розглянути Антикорупційний суд – думки депутатів

Страшний сон хабарників - Вищий антикорупційний суд може запрацювати через півроку. Про це заявив директор НАБУ Артем Ситник. А от чи готові до цього наші народні обранці, і чи вважають себе його новими клієнтами – розпитали журналісти ТСН. 

Які топ-5 справ першочергово має розглянути Антикорупційний суд – думки депутатів

Після публікації тексту законопроекту виявилось, що завдяки одній із поправок низка топ-чиновників може уникнути покарання за вчинені злочини. Правка ввела до закону норму, за якою апеляційні скарги щодо вироків у справах НАБУ і САП, озвучених до створення Антикорупційного суду, буде розглядати не його апеляційна палата, а апеляційні суди загальної юрисдикції.

Залиште свій коментар

Вибір редакції