Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Верховна Рада ухвалила в першому читанні Виборчий кодекс. Основні нюанси документа

На парламентських виборах пропонують ввести систему регіональних відкритих списків.

Парламент 226 голосами ухвалив у першому читанні Виборчий кодекс, якого в Україні поки що не існує, є лише окремі закони.

Автори законопроекту - голова Верховної Ради Андрій Парубій та народні депутати Олександр Черненко й Леонід Ємець. Про це пише УНІАН.

Документ, зокрема, передбачає, що на парламентських виборах пропонується ввести систему регіональних відкритих списків.

"Це коли Україна ділиться на 27 виборчих регіонів, і в кожному з цих регіонів партії висувають свої списки, а виборець обов’язково голосує за одну з цих партій і за бажанням - за когось з кандидатів, кого партія висунула саме в цьому регіональному списку, таким чином рейтингуючи цих кандидатів", - пояснив Черненко.

Він запевнив, що, мовляв, за таких умов голова партії не може вплинути на місце кандидата в списку.

Також пропонують встановити 4% виборчий бар’єр для проходження партій до парламенту. Нині - це 5%.

У розділі кодексу «Місцеві вибори» передбачено, що на виборах до сільських, селищних, міських і районних рад, у яких кількість виборців не перевищує 90 тис. осіб, пропонується багатомандатна мажоритарна система, коли в окрузі перемагає не один кандидат, як сьогодні, а від двох до чотирьох кандидатів, залежно від кількості виборців в окрузі. За словами Черненка, це знизить гостроту політичної боротьби, кількість порушень і зловживань на виборах.

Нагадаємо, нардепи сьогодні також голосували за відставку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Проте рішення не набрало необхідної кількості голосів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції