Верховна Рада ухвалила закон, який дозволить Україні повернути вивезені за кордон кошти

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Цим займатимуться професійні юридичні компанії, які отримають, як гонорар, частину від повернених коштів.

На засіданні Верховної Ради України нардепи у першому читанні ухвалили законопроєкт "Про внесення змін до закону "Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління, одержаними від корупційних та інших злочинів". За це проголосували 258 народних обранців.

Про це йдеться на сайті ВРУ.

У пояснювальній записці до документа йдеться, що за роки своєї незалежності Україна фактично не має жодного випадку реального повернення злочинних активів до державного бюджету із закордонних юрисдикцій.

На засіданні заступниця голови комітету Верховної Ради з питань антикорупційної політики, одна із авторок законопроєкту Галина Янченко заявила, що ухвалення даного законопроекту дозволить державі повернути мільярди виведених за кордон та схованих там коштів. Вона зазначила, що ним передбачено подання цивільних позовів, які йтимуть паралельно з кримінальними провадженнями і розслідуваннями в Україні.

"Координувати таку роботу ми доручаємо так званій АРМІ - це Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та повернення активів", - сказала вона.

Так, за інформацією, законопроектом передбачена можливість для АРМА залучати так званих фандерів. Це професійні юридичні компанії, які наймають юристів для того, щоб допомагати державам розшукувати, накладати арешти та повертати кошти назад в ці країни.

Депутатка заявила, що фандери в якості гонорару за свою роботу отримують частку від повернених активів.

Наголошується, що законопроект спрямований на вдосконалення правового регулювання відносин, що виникають у зв’язку із представництвом та захистом прав та інтересів України у закордонних юрисдикційних органах у спорах та справах щодо майна (активів), яке прямо або опосередковано походить з юрисдикції України, має ознаки протиправного походження і на яке за законодавством України може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, підготовкою до такого представництва та захисту.

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада України ухвалила рішення скасувати усі пленарні засідання до кінця тижня через виявлений випадок зараження коронавірусом у одного із нардепів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції