Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Верховна Рада ухвалила законопроект про Антикорупційний суд у першому читанні

У подальшому, згідно з процедурою, нардепи мають ухвалити документ ще у другому читанні.

Верховна Рада України ухвалила законопроект про Антикорупційний суд.

Документ №7440 було ухвалено під час ранкового засідання парламенту 1 березня. "За" проголосували 282 нардепи.

Антикорупційний суд, голосування, рада, нардепи_1

Законопроект було ухвалено за основу у першому читанні, тож на документ чекатиме ще друге читання. 

Зміст законопроекту може бути змінений під час його розгляду парламентарями до ухвалення у другому читанні.

Антикорупційний суд, голосування, рада, нардепи_2
Голосування за проект закону про Антикорупційний суд за фракціями

Нагадаємо, 22 грудня 2017 року президент Петро Порошенко вніс до парламенту проект закону про Вищий антикорупційний судУ МВФ заявили, що пункти цього документа суперечать зобов'язанням, які Україна взяла на себе перед міжнародними партнерами. У відповідь на що Порошенко зазначив, що проект закону про Вищий антикорупційний суд розроблено відповідно до Конституції України та згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії

Також у Світовому банку вважають, що ухвалення закону про Антикорупційний суд у редакції, запропонованій Порошенком, є неприпустимим

ВідеоСпікер ВР назвав експертам МВФ приблизну дату ухвалення закону про Антикорупційний суд

Андрій Парубій запевнив експертів, що закон, який має розблокувати надання Україні коштів МВФ та інших кредиторів, з'явиться до травня. У Києві цього тижня працює технічна місія МВФ. Вона саме вивчає, чи заслуговує українська влада на довіру у вигляді чергового траншу, без якого Україна потрапить у дуже скрутне фінансове становище.

Спікер ВР назвав експертам МВФ приблизну дату ухвалення закону про Антикорупційний суд

28 лютого комітет з питань правової політики та правосуддя Верховної Ради рекомендував ухвалити законопроект про Антикорупційний суд за основу.  Примітно, що комітет відкинув альтернативну пропозицію внести законопроект одразу з рекомендаціями Венеційської комісії. 

Під час виступів на засіданні 1 березня низка депутатів критикували запропонований Порошенком проект закону. Зокрема, нардеп від "Батьківщини" Сергій Власенко зауважив, що він не допоможе у боротьбі з корупцією, а навпаки захистить її. Також він вимагав внести до проекту закону висновки Венеціанської комісії. Проти законопроекту висловилися також голова Радикальної партії Олег Ляшко та нардепи з "Опозиційного блоку". 

Натомість нардепи з "Народного фронту" та "Самопомочі" закликали залишити зараз розбіжності й ухвалити законопроект за основу, а правки вносити уже в період між першим і другим читанням закону. До цих закликів приєднався і голова ВР Андрій Парубій.

Залиште свій коментар

Вибір редакції