Верховна Рада з Головою. Що відомо про новопризначених спікера та його заступників

Верховна Рада з Головою. Що відомо про новопризначених спікера та його заступників

Фото: УНІАН

Очолили парламент представники "Слуги народу" та "Батьківщини".

Сьогодні, 29 серпня, на першому засіданні депутати Верховної Ради дев'ятого скликання визначились з кандидатурами і проголосували за голову парламенту та його заступників. Спікером було обрано Дмитра Разумкова, його першим заступником – Руслана Стефанчука, вони обидва представляють партію "Слуга народу", віцеспікеркою обрано Олену Кондратюк з "Батьківщини". ТСН.ua зібрав, що відомо про нових керівників парламенту.

Разумкова і Стефанчука тоді ще майбутній президент Зеленський представив у квітні разом з іншими членами своєї команди.

Дмитро Разумков / Фото: УНІАН

Дмитро Разумков – старший син нині покійного першого помічника президента Леоніда Кучми Олександра Разумкова. Дмитру 35 років, закінчив Київський національний університет міжнародних відносин за спеціальністю "Міжнародні економічні відносини" та Національний університет державної податкової служби за спеціальністю "Правознавство", у галузі політконсалтингу та виборчих процесів працює від 2006 року.

Перебував у лавах "Партії регіонів" у 2006-2010 роках і вийшов після перемоги Януковича на президентських виборах. Після того протягом чотирьох років працював з Сергієм Тігіпком, очолював власну консалтингову компанію.

На момент представлення у команді Зеленського заявляв, що працює на волонтерських засадах та не має домовленостей щодо посад. Проте уже у травні очолив партію "Слуга народу" та очолив її виборчий список на парламентських виборах. Принципово розмовляв російською мовою, аби, за його твердженням, "поки є російська агресія, показати, що російськомовне населення не потребує захисту". Втім, обіцяв перейти на державну, коли сяде у депутатське крісло.

Перший день Ради: як плани блискавичної роботи зіштовхнулися з бюрократичними реаліями

Перший день Ради: як плани блискавичної роботи зіштовхнулися з бюрократичними реаліями

Разумков задекларував дві квартири – у Києві та у Київській області, домоволодіння та дві земельні ділянки під Києвом та офіс у столиці. Дружина спікера володіє двома квартирами у Києві, а також будинком і земельною ділянкою у Миколаєві. Родина має автопарк з п'яти авто: Toyota Land Cruiser 200, Mazda 6, Toyota Camry, Audi Q7 та Volkswagen Caddy. Разумков володіє компанією "Інтерінвест ХХІ століття" та має 34% у компанії  "Українська політконсалтингова група", дружина – власниця ТОВ "Бізнесінвестбуд". Також подружжя виступає кінцевими бенефіціаром мережі ломбардів "Про100Кредит".

Руслан Стефанчук / Фото: УНІАН

Руслан Стефанчук – у квітні був представлений, як ідеолог команди Зе та відповідальний за реформування держінституцій та законопроектну роботу. Стефанчуку 43 роки, він народився в Тернополі, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, заслужений діяч науки і техніки України, адвокат. До 2019 року займався науковою діяльністю - вивчав проблеми загальної теорії приватного права, особисті немайнові права фізичних осіб, договірні та деліктні зобов’язання, право інтелектуальної власності, європейське цивільне право та інше. Як помічник співпрацював з народним депутатом від блоку "Наша Україна — Народна самооборона" Анатолієм Матвієнком, а також віцепрем'єром Степаном Кубівим.

Після інавгурації Зеленського Стефанчук став його представником у Верховній Раді. Як зізнавався нинішній перший віцеспікер, з майбутнім президентом познайомився 1996 року – вони обидва тоді грали в українській лізі КВК, Стефанчук грав за команду Хмельницького і, як стверджує, одного разу обіграв команду Зеленського у фіналі.

Перші конфлікти та селфі з Конституцією: у якому настрої депутати прийшли до Ради

Перші конфлікти та селфі з Конституцією: у якому настрої депутати прийшли до Ради

У декларації Стефанчука земельна ділянка на Хмельниччині, дві квартири у Хмельницькому та спільна з дружиною ділянка під Києвом. Серед цінностей родина задекларувала бібліотеку наукової літератури, ювелірні вироби дружини та твір мистецтва. Стефанчук та його дружина мають по машині – обидві марки Renault. Дружина першого віцеспікера володіє правами у п'яти компаніях: База даних судової практики "Ратіо Деціденді", Національна світлинотека "Українська мить", ТОВ "Судова практика", Міжнародна наукометрична база даних "Верба", Юридичне видавництво "Право України".

Олена Кондратюк / Фото: УНІАН

Віцеспікерка Олена Кондратюк представляє "Батьківщину". Найдосвідченіший парламентар у новій президії Верховної Ради – вже три скликання перебуває у лавах однієї політсили. Секретарювала у комітеті з питань свободи слова, була заступником члена делегації у ПАРЄ, захищає права жінок у міжфракційному об'єднанні "Рівні можливості", співзасновницею якого стала 2011 року.

Кондратюк народилась у Львові, закінчила Львівський університет імені Франка, має ступінь кандидата історичних наук. Від 2007 року – народний депутат від політсили Юлії Тимошенко. Чоловік Кондратюк, Олександр Богуцький, керує медіахолдингом StarLightMedia, до якого входять телеканали  СТБ, ICTV, Новий канал та інші.

Працюватимуть до опівночі: які питання планують розглянути депутати у перший робочий день

Працюватимуть до опівночі: які питання планують розглянути депутати у перший робочий день

Згідно з декларацією, Кондратюк володіє двома земельними ділянками і будинком під Києвом, орендує маленький офіс та ділить з чоловіком право власності на квартиру в столиці. Олена задекларувала коштовності та годинники відомих марок, а також коштовну ікону. Три автомобілі зареєстровані на чоловіка Кондратюк – це BMW легковий універсал B, Hyundai Tucson та Mazda CX 5. Також у декларації зазначаються чималі грошові статки родини, лише у доларах США – на рахунках та готівкою – подружжя задекларувало понад два мільйони.

Минулого року Олена Кондратюк похвалилась, що вони разом з чоловіком потрапили до санкційного списку Росії, депутатка зазначила, що пишається цим фактом.

Все про перші призначення та конфлікти першого пленарного дня читайте у матеріалі:  Рада дев'ятого скликання ухвалює перші рішення. Текстовий онлайн відставок і призначень

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація