Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Верховна Рада звернеться до ЄС щодо надання Україні безвізового режиму без зволікань

Ірина Геращенко вважає, що прив'язка старту безвізу до спецмеханізму його призупинення - це подвійні стандарти з боку ЄС.

Лідери майже усіх парламентських фракцій підписали проект звернення до Європарламенту і Ради ЄС щодо надання Україні безвізового режиму без зволікань.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

За її словами, проект звернення у вівторок, 15 листопада, буде зареєстровано у парламенті, вона сподівається, що депутати за нього проголосують.

Ірина Геращенко зазначила, що Україна виконала усі 144 критерії плану дій візової лібералізації, не дивлячись на війну. Тепер Україна очікує від ЄС виконання своєї частини зобов'язань щодо безвізу.

Віце-спікер заявляє, що депутати проти прив'язки запровадження безвізового режиму до спецмеханізму припинення безвізу. На її думку, це подвійні стандарти з боку ЄС.

"Ми з розумінням ставимося до нових викликів, що постали перед ЄС, зокрема, міграційної кризи, і до зусиль Євросоюзу ввести спецмеханізм як елемент захисту своїх кордонів. Але ми проти прив'язки старту безвізу до спецмеханізму. Це подвійні стандарти, адже інші країни, що мають безвіз з ЄС, користуються зараз усіма перевагами, для них не закрили безвіз до старту спецмеханізму. Ми вважаємо, що це паралельні процеси - надання Украіні безвізу і старт спецмеханізму", - написала Геращенко.

Відео Бути чи не бути безвізовому режиму між Україною та ЄС

Раніше президент Петро Порошенко висловлював впевненість у тому, що Європейський Союз ухвалить рішення про запровадження безвізового режиму з Україною до 24 листопада.

За словами президента, Україну у Європарламенті підтримує друга за кількістю фракція Європейської народної партії, а також ліберали і консерватори, тож для рішення про безвізовий режим є у парламенті є абсолютна більшість.

Зі свого боку президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер підтвердив виконання Україною всіх критеріїв для безвізового режиму.

Відео Росія готує чергові заворушення в Україні, щоб завадити запровадженню безвізового режиму

Залиште свій коментар

Вибір редакції