Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Верховна Рада звернулася до керівництва Польщі через скандальний "антибандерівський" закон

У парламенті наголошують, що зміни суперечать змісту і духу стратегічного партнерства між Україною і Польщею.

Верховна Рада України звернулася до президента Польщі, Сейму та Сенату повернути в українсько-польські відносини зваженість та доброзичливість. Анджея Дуду попрохали не підписувати вже ухвалений закон про заборону "бандерівської ідеології".

Відповідну постанову "Про заяву Верховної Ради України у зв'язку з ухваленням Сеймом і Сенатом Республіки Польща змін до закону про Інститут національної пам'яті - Комісію з розслідування злочинів проти польського народу та інших законодавчих актів" парламент затвердив сьогодні, 6 лютого. Про це пише УНІАН.

У заяві говориться, що Верховна Рада з розчаруванням і глибокою стурбованістю сприйняла рішення Сейму від 26 січня та Сенату Республіки Польща від 1 лютого 2018 року щодо ухвалення змін до закону про Інститут національної пам’яті - Комісії з розслідування злочинів проти польського народу та інших законодавчих актів, якими запроваджується кримінальна відповідальність за заперечення так званих "злочинів українських націоналістів" і дається "упереджене та антиісторичне визначення цього поняття, що відкриває шлях до маніпуляцій і посилення антиукраїнських тенденцій у польському суспільстві".

"Відвертий діалог, вільний обмін думками та академічна свобода опинилися під загрозою кримінального переслідування, що є несумісним з демократичними цінностями", - говориться у зверненні.

Парламент категорично не сприймає та відкидає політику подвійних стандартів та нав’язування ідей колективної відповідальності українського народу, а також спроби польської сторони прирівняти дії усіх борців за незалежність України до злочинів двох тоталітарних режимів ХХ століття - нацистського та комуністичного.

"Ухвалені законодавчі зміни суперечать змісту і духу стратегічного партнерства між Україною і Республікою Польща, а також принципам, які були погоджені сторонами, серед іншого, у Декларації пам’яті і солідарності від 20 жовтня 2016 року", - зазначається у заяві.

Нардепи нагадали, що у цій декларації Верховна Рада та Сейм Польщі відзначили боротьбу українських і польських національних сил антикомуністичного руху опору, які створили моральну основу для відновлення незалежності наших держав. Верховна Рада і Сейм Польщі також погодилися з необхідністю активізації неупереджених історичних досліджень та "стримування сил, які ведуть до суперечок в наших державах".

"Ми повинні пам’ятати і передавати прийдешнім поколінням правду про дійсні, а не вирвані з загального контексту причини, які призвели до кровопролиття між нашими народами в роки Другої світової війни та в інші періоди нашої історії і які мали трагічні наслідки для наших народів", - зазначили в українському парламенті.

Як у минулому, так і сьогодні "розпалювання конфліктів між традиційно дружніми українським і польським народами лежить в інтересах спільних ворогів нашої державності і суверенітету, якими були нацистський і комуністичний режим, а сьогодні - російський агресор і окупант".

"Нашу найбільшу тривогу викликає той факт, що розгортання антиукраїнських настроїв та створення атмосфери тиску і залякування здатне безпосередньо вплинути на права і свободи майже мільйона українців, які сьогодні є трудовими мігрантами на території Польщі і працюють задля її економічного зростання у тому числі", - звернули увагу українські нардепи.

Верховну Раду турбують демонстративні акції знищення українських пам’ятників на території Польщі, напади на учасників релігійних урочистостей, членів української громади Польщі, заборони проведення культурних заходів та шовіністична риторика.

"Лише об’єктивна, зважена і неупереджена оцінка усіх історичних обставин, спільне пізнання фактів історії, застосування персональної, а не колективної відповідальності за злочини проти людяності та воєнні злочини, які мали місце упродовж першої половини ХХ століття, належна повага і рівна турбота з вшанування пам’яті усіх жертв на території обох наших держав та щире християнське прощення, до якого закликав Святий Іван Павло ІІ, дозволять нам уникнути взаємних помилок минулого і будувати міцне і надійне стратегічне партнерство між Україною та Республікою Польща, що є запорукою миру і безпеки в цілій Європі та світі", - ідеться в заяві.

У Верховній Раді зазначили, що солідарні з міжнародною спільнотою у питаннях недопущення заперечення злочину Голокосту, а також закликали польську сторону до відкритості та конструктивності в подальшому розвитку двосторонніх відносин.

"Закликаємо президента Республіки Польща скористатися своїми конституційними повноваженнями та спільно з Сеймом та Сенатом Республіки Польща повернути в українсько-польські відносини зваженість, раціональність та доброзичливість", - йдеться у заяві.

Нагадаємо, польські Сейм та Сенат ухвалили закон про Інститут національної пам'яті, яким, зокрема, передбачено покарання за "злочини українських націоналістів". Також законом запроваджується кримінальна відповідальність за твердження про пособництво поляків нацистам у роки Другої світової війни.

У МЗС Польщі наголосили, що головна мета закону – "боротьба з усіма формами заперечення і спотворення правди про Голокост, а також применшенням відповідальності справжніх виконавців злочину".

ВідеоУ Польщі відбулися мітинги прихильників і противників скандального "антибандерівського закону"

Націоналісти закликали президента Анджея Дуду підписати документ, за який Польщу критикують в Україні, США, ОБСЄ та Ізраїлі. Щільний кордон поліції відділяв їх від інших мітингувальників. Противники закону свою акцію назвали "заблокуй націоналізм". Вони пояснювали, що не хочуть бачити на вулицях польської столиці фашистські та антисемітські гасла.

У Польщі відбулися мітинги прихильників і противників скандального "антибандерівського закону"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції