Верховний суд просить КСУ перевірити конституційність закону про люстрацію

Дата публікації
Перегляди
3811
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Верховний суд просить КСУ перевірити конституційність закону про люстрацію

ВСУ просить КСУ розглянути конституційність закону про люстрацію / Фото: 112.ua

Відповідне рішення було ухвалене сьогодні на засіданні пленуму ВСУ.

Верховний суд України просить Конституційний Суд України розглянути конституційність ряду положень закону "Про очищення влади", ухваленого 16 вересня депутатами  Верховної Ради.

Відповідне рішення було ухвалене сьогодні на засіданні пленуму ВСУ в Києві. За звернення проголосували 27 суддів із 43-х присутніх, 15 - проти.

"Звернутися до Конституційного Суду України з конституційним поданням щодо відповідності Конституції України (конституційності) п.6 ч.1, п.2 ч.2, п.13 ч.2, а також ч.3 ст.3 Закону України від 16 вересня "Про очищення влади", - йдеться у постанові ВСУ.

За словами голови ВСУ Ярослава Романюка, після набрання чинності закону про люстрацію до нього звернулися судді кількох столичних судів, а також Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ посилаючись на те, що норми закону про люстрацію порушують їхні права і становлять загрозу для незалежності у відправленні правосуддя.

Зокрема, у ВСУ вважають неконституційною норму закону щодо звільнення суддів, які під час акцій протесту, які відбувалися у Києві, надавали дозвіл на арешт активістів або ухвалювали "начебто політично вмотивовані рішення" щодо арешту, та підкреслюють, що без перевірки діяльності кожного окремого судді рішення щодо його люстрації є порушенням Конституції.

В той же час, на думку учасників суддівського пленуму, перед люстрацією необхідно проводити перевірку з приводу того, чи сприяв той чи інший чиновник узурпації влади екс-президентом Віктором Януковичем.

Тож, враховуючи вищезазначені аспекти, ВСУ просить Конституційний суд розглянути відповідне звернення безвідкладно.

Також пленум ВСУ ухвалив звернення до президента України Петра Порошенка з проханням "внести до Закону "Про очищення влади" зміни з метою усунення неконституційних норм".

Раніше повідомлялося, що у прокуратурі люструють людей Пшонки.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Люстрація від Зеленського
Дата публікації
Перегляди
3811
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація