Верховний Суд України відреагував на заклики Авакова звільнити усіх суддів

У ВСУ вважають, що міністр прагне збільшити свій рейтинг гучними заявами.

У Верховному Суді України засудили ідею міністра внутрішніх справ Арсена Авакова звільнити усіх суддів і звинуватили його у самопіарі за допомогою цієї теми.

У заяві прес-служби ВСУ йдеться, що ідея звільнити усіх суддів не нова і вже обговорювалася в Україні, у тому числі й у процесі роботи Конституційної Комісії, але не знайшла підтримки внаслідок своєї безпідставності.

Окрім того, цю ідею не підтримала Венеціанська комісія, яка заявила, що звільнення всіх суддів, крім виняткових випадків, таких як конституційний дисконтинуїтет, не відповідає європейським стандартам та принципу верховенства права, до того ж замінити всіх суддів (більше 8000 осіб) неможливо без шкоди для безперервності відправлення правосуддя, йдеться у заяві ВСУ.

"Таким чином новий сплеск подібних публічних закликів (звільнити усіх суддів) не має під собою жодних об'єктивних, правових підстав, і виглядає як особиста піар-кампанія окремих посадових осіб, спрямована на тимчасове підвищення власних політичних рейтингів за рахунок маніпулювання суспільною думкою", - впевнені у Верховному Суді України.

Нагадаємо, у жовтні минулого року Венеціанська комісія схвалила рекомендації щодо судової реформи в Україні  і серед іншого дала можливість українській державі перезавантажити судову систему. 

Як розповів президент України Петро Порошенко, складовими очищення та оновлення суддівського корпусу буде персональне оцінювання кожного судді, а також жорсткий контроль за видатками суддів на предмет їхньої відповідності доходам. Глава держави також наголосив на потребі скасування суддівської недоторканості.

ВідеоАрсен Аваков закликав звільнити всіх суддів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: