Весь світ аплодує. Реакція Росії, України та ЄС на перенесення бойовиками фейкових виборів

Дата публікації
Перегляди
14к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Весь світ аплодує. Реакція Росії, України та ЄС на перенесення бойовиками фейкових виборів

Фото: Reuters

Усі сторони сходяться на тому, що це рішення стало великим кроком на шляху до врегулювання конфлікту.

6 жовтня представники терористів заявили про перенесення "виборів" з жовтня та листопада на наступний рік.

Таке довгоочікуване рішення привітав президент України Петро Порошенко. Про це він повідомив на своїй сторінці на Facebook. "Прямі наслідки скоординованих дій України і наших партнерів на переговорах в Нью-Йорку і Парижі – незаконні вибори, які загрожували відновленням бойових дій і ліквідації Мінських домовленостей, скасовано. Це відкриває шлях до повернення України на Донбас за допомогою виборів за українським законодавством, на основі стандартів ОБСЄ і звичайно ж без окупаційних військ", - написав президент.

"Водночас, для повернення в правове поле окремих районів Донецької та Луганської областей, звертаємо увагу на необхідність скасування результатів виборів 2 листопада 2014, які не були визнані ані міжнародним співтовариством, ні Києвом, ні, до речі, Москвою", - заявила прес-секретар Леоніда Кучми Дар'я Оліфер.

За її словами, цей крок дасть можливість провести чесні, законні і справедливі вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей на підставі виборчого законодавства України та з урахуванням вимог ОБСЄ, що повністю відповідає мінським угодами та домовленостям, досягнутим лідерами країн "нормандської четвірки" в Парижі 2 жовтня.

Євросоюз також виступив із заявою з цього приводу. "Укупі з недавно досягнутою угодою про виведення зброї калібром менше 100 мм це оголошення вселяє нову надію на стійке політичне врегулювання конфлікту на підставі повного дотримання міжнародного права і незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України", - йдеться в заяві Євросоюзу.

Європейці вважають, що це рішення "дозволить підготувати необхідні умови для проведення місцевих виборів". Крім того, "належна реалізація стане фундаментальним кроком у напрямку повної імплементації мінських угод".

У свою чергу у Кремлі ватажків "ДНР-ЛНР" похвалили за "гнучкість" та начебто велику зацікавленість у виконанні Мінських домовленостей. "Це ще один приклад гнучкого та конструктивного підходу в інтересах реалізації Мінських домовленостей", - заявив прес-секретар президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков.

Як повідомлялося раніше, нардеп Юрій Луценко переконує, що "уроди з автоматами" не зможуть брати учать у виборах на Донбасі. За його словами, закон про амністію не передбачає її для тих, хто причетний до вбивств і катувань.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
14к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація