Весела музика в останній день роботи і коронне "Прорвемося!": яким Шеремета запам'ятають українці

Журналіст працював у Мінську і Москві, однак найбільше йому подобалося у Києві.

"Ворог Лукашенка" та "друг Нємцова" – білорус Павло Шеремет спершу через політичні переслідування поїхав з батьківщини до Росії, а потім свідомо обрав місцем роботи та життя Україну. Журналіст загинув від вибуху машини в Києві у віці 44 років, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Прощаємося з вами до завтра, почуємося о 8:00 ранку. На все добре. Прорвемося!", - такими словами Шеремет прощався зі своїми радіослухачами щоефіру. В останній робочий день його життя в ефірі лунала оптимістична та життєствердна музика. "Незрозумілі радісні мелодії, у вас щось трапилося? – питає Андрій із Харкова. Андрію, в нас нічого не трапилося. Нам захотілося змити бруд від української політики та послухати українську музику", - прокоментував це радіоведучий.

ВідеоВорог Лукашенка та друг Нємцова: чим запам’ятався і кому заважав Павло Шеремет

Тепер на робочому місті Шеремета порожньо. В редакції запалено лампадки. Колеги не ймуть віри в те, що зухвало піти з життя змусили одного з кращих працівників ЗМІ в Україні. Тут Шеремет працював останні 5 років. А починав кар'єру на батьківщині, в Білорусі. Спецкор російського телеканалу у Мінську, він жорстко критикував режим Лукашенка. А після експерименту, в якому показав, як легко перетнути межу Білорусії з Литвою – потрапив під суд. "Він був у нас першим політичним в'язнем серед журналістів іще в 1997 році. Засуджений до двох років умовно, кілька місяців просидів у тюрмі. І дуже гучна тоді була справа, особисто втручався Борис Єльцин, щоби його звільнили", - розповіла активістка з Білорусі Євгенія Андріюк.

Шеремет був змушений переїхати до Росії. Там рацював у теленовинах, знімав документальні фільми. І не полишав білоруської теми. На батьківщині його називали "особистим ворогом Лукашенка" і в 2010 році позбавили громадянства. Щодо путінського режиму Шеремет теж слів не добирав. Дружив з Нємцовим, розслідування вбивства російського опозиціонера журналіст проводив уже в Україні. "Тривалий час тут жив. Продовжував вести якісь проекти для Росії. Потім був Майдан. І після Майдану я закрив усі свої російські проекти. І остаточно залишився в Україні", - говорив сам журналіст.

Цю промову радіослухачі почули кілька місяців тому. Програму Шеремета закривали. І він прощався в ефірі. "Я інколи шкодую, що я не українець, який живе тут в Україні. Зараз Бог дав такий шанс, великий шанс Україні. Закликаю вас бути активними в громадському житті. Бути активними взагалі. Наводити лад навколо себе. І наводити лад у країні. На все вам добре. Прорвемося", - говорив Шеремет.

В Україні з Шереметом попрощаються на Майдані Незалежності. Поховають журналіста в Мінську.

Кореспондент ТСН Оксана Муляр

Шеремет

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: