Ветеран ЦРУ, який вистежив бен Ладена, займеться розслідуванням "акустичної атаки" на американських дипломатів

Ветеран ЦРУ, який вистежив бен Ладена, займеться розслідуванням "акустичної атаки" на американських дипломатів

Associated Press

У Гавані з листопада 2016 року постраждали понад 40 дипломатів США.

Ветеран американських спецслужб, який займався пошуком лідера терористичної організації "Аль-Каїда" Усами бен Ладена, буде займатися розслідуванням "акустичної атаки", наслідки якої знайшли у деяких американських держслужбовців в ряді країн в останні роки.

Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на джерела.

За її інформацією, директор ЦРУ Вільям Бернс, який вбачає одним із пріоритетних завдань розслідування так званого "гаванського синдрому", вибрав одного з досвідчених співробітників контртерористичного відділу свого управління для керівництва слідчими роботами по цій справі. Новий керівник раніше близько десяти років займався аналітикою і пошуком мережі терористичної організації "Аль-Каїда" і її лідера в той час Усами бен Ладена.

Попередня вашингтонська адміністрація заявляла, що в результаті якогось зовнішнього впливу, названого "акустичними атаками", в Гавані з листопада 2016 року постраждали понад 40 дипломатів США. Влада Сполучених Штатів поклали на Кубу відповідальність за ці інциденти. У вересні 2017 року США в світлі події відкликали на батьківщину 60% співробітників свого посольства в Гавані.

Гавана неодноразово відкидала причетність до інцидентів з американськими дипломатами. Експерти також заявляли, що США могли б сприйняти як "акустичні атаки" скрекіт цвіркунів або цикад.

Нагадаємо, раніше розвідка США запідозрила Росію в причетності до атак на американських дипломатів у Відні акустичними хвилями або "спрямованої енергією". Американське видання Politico повідомляло, що за атаками з використанням технології "спрямованої енергії" проти співробітників американської розвідки по всьому світу може стояти російське ГРУ.

Читайте також:

США оприлюднили нові дані про акустичну атаку на дипломатів після роботи на Кубі

США оприлюднили нові дані про акустичну атаку на дипломатів після роботи на Кубі

Підписуйтесь на наші канали в Telegram і Viber.