Ветерани помирають, чекаючи на подаровані Костусєвим квартири

Дата публікації
Перегляди
2027
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Ветерани помирають, чекаючи на подаровані Костусєвим квартири

Одеських ветеранів не пустили до власних помешкань / Фото: Гроші

Ветерани Великої вітчизняної війни змушені жити у зйомних квартирах та під'їдати у притулку для безхатченків.

В Одесі старенькі ветерани не можуть заселитися в законно отримані від мера міста Олексія Костусєва квартири у новобудові.

Старенькі плачуться вони згодні жити і без ліфта, щодня дряпатися сходами. Але у власні квартири їх показово пускають лише пару раз на рік. Коли приїздять чиновники та телекамери, дослідили журналісти програми "Гроші".

В одному з "новеньких" будинків щасливо живуть одеські інваліди Великої Вітчизняної Війни. Принаймні на паперах. Потрапити до власних квартир старенькі не можуть від самої здачі квартир.

Одна з жінок, яка отримала ордер на квартиру, Ксенія Старовойтова, усю свою пенсію віддає за наймане житло, поки чекає заселення у своє.

"Що чекають? Коли всі інваліди помруть? Тоді квартир багато вільних з'явиться? А я знімаю квартиру і плачу всю пенсію за квартиру. У мене на харчування нічого не залишається. Ось так. Дві тисячі я плачу", - говорить Старовойтова.

А під'їдати вона змушена у притулку для безхатченків. Дев'яносторічна бабуся боїться недожити до того часу, коли зможе приготувати собі їсти на власній кухні.

Як відомо, 7 травня 2011 року мер Одеси Олексій Костусєв особисто вручив ордери та ключі від квартир тридцятьом ветеранам війни. На таке щастя старенькі вже і не сподівались.

Ці квартири держава купила за сім мільйонів гривень. Будинок помпезно здали, а вже за кілька місяців про ветеранів усі забули. Микола Родін бачив свою квартиру лише один раз – коли отримав із рук мера ключ.

Ветеран скаржиться –коридору немає, кухня без вікна. Але навіть у таку квартиру старенький не може заселитись. Будинок огорожений високим бетонним парканом, а за ним – цілодобово чергує охорона.

Але замість начальників до будинку викликали машину спецпідрозділу. До зубів озброєні молодики стають захищати будинок від 90-річних інвалідів, які навіть ходити самостійно не можуть.

До своїх квартир так нікого і не пустили. У ветеранів то ордер не той, то не всі документи при собі. А от справжня причина – проста. Будинок ще не завершений всередині, а ззовні – вже розпадається.

В одеській мерії журналістам спочатку теж відмовили у прийомі. Не дивлячись на заздалегідь відправлений запит. Проте пізніше з ветеранами і журналістами зустрівся заступник мера Одеси Олександр Орлов.

"Ця ситуація склалася на жаль з вини компанії забудовника. Я не буду коментувати дії обласного управління архітектурно-будівельної інспекції, яке прийняло будинок без мереж. Місцеві органи влади позбавлені будь-якого контролю над здачею будинків в експлуатацію", - заявив Орлов.

Як так сталося, що будинок здали незакінченим – чиновник розводить руками.

"Якщо він отримав свідоцтво, сертифікат - вже в ньому можна жити. Так, він (ветеран) може. Так. Звичайно, якщо він зданий в експлуатацію він може жити", - наголосив заступник мера.

Не на камеру Орлов зізнається, щоб здати будинок вчасно, директор фірми-забудовника усіх обдурив. Труби підключив до пожежних резервуарів, а електричний дріт на один день кинув на сусідній стовп.

У фірмі, яка будувала будинок, до виходу сюжету в ефір так і не знайшли час на коментарі. За вісім місяців вже померло кілька ветеранів, які отримали квартири. Вони так і не побачили своє власне житло. Їм не допоможуть пробачення та обіцянки. А квартири, куплені за бюджетні гроші, залишаться будівельнику.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2027
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація