"Ви круті". Гончарук у Раді закликав нардепів ухвалити "стратегічний" закон про ринок землі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Прем’єр запевнив, що проєкт закону не має на меті розпродаж української землі.

Український уряд підтримує народних депутатів щодо "стратегічного" законопроєкту про ринок землі, який є сигналом, що Україна готова працювати за цивілізованими правилами.

Про це заявив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук з трибуни парламенту.

"Я хотів би вам сказати, що ви круті. Вперше в історії України парламент, уряд і президент працюють єдиною командою. Всі ті дуже важливі круті речі, які зараз ми з вами робимо, вдається робити лише тому, що ми єдині. Зараз ви увійшли в розгляд надважливого, можливо, найважливішого від початку роботи парламенту, закону. Це закон про ринок землі. Не про продаж, як багато хто намагається представити, не про розпродаж, - про ринок землі", - сказав він.

Плейлист 23 відео При ринок землі

Верховна Рада під час засідання 13 листопада ухвалила у першому читанні депутатський законопроєкт 2178-10, який запроваджуватиме ринок землі в Україні. Передбачається, що ринок землі запрацює від 1 жовтня 2020 року. Документ чітко внормовує перелік тих, хто може набувати права власності на землю - громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та обов’язком відчужити ділянку протягом року.

При ринок землі

За словами очільника уряду, таким чином Україна надсилає всьому світу сигнал, що готова працювати за цивілізованими правилами, "що ми не готові як держава забороняти людям розпоряджатися своєю власністю".

"Звичайно, про дизайн, деталі можете дискутувати, ви це прекрасно робите. Ми з захопленням спостерігаємо, як розвивається дискусія в парламенті. Але я хочу донести вам один простий меседж - поки ми скоординовані, поки ми єдині, у нас все вийде. Ваше рішення щодо закону про ринок землі - це не лише про ринок землі, це взагалі про засади економічного зростання нашої країни. Є дуже багато факторів, які на це зав’язані, тому це стратегічне, дуже важливе рішення, яке має ухвалити парламент. Сил вам, мудрості, ми поряд", - наголосив Гончарук.

Нагадаємо, 6 лютого парламент почав розгляд у другому читанні законопроєкту, що відкриє ринок землі.

Верховна Рада під час засідання 13 листопада ухвалила у першому читанні депутатський законопроєкт 2178-10, який запроваджуватиме ринок землі в Україні. За відповідне рішення проголосували 240 депутатів. Серед них 227 голосів дали депутати від "Слуги народу" та 13 позафракційних. 

Передбачається, що ринок землі запрацює від 1 жовтня 2020 року. Саме тоді буде скасований мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення.

Законопроєкт також чітко внормовує перелік тих, хто може набувати права власності на землю - громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та обов’язком відчужити ділянку протягом року. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції