"Виборчий процес невідворотний". У ЦВК відреагували на заяви про оскарження розпуску Ради

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Офіційно скарги не зареєстровано, наголосила Сліпачук.

Голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук заявила про те, що не має інформації про оскарження указу президента України Володимира Зеленського щодо розпуску парламенту та проведення позачергових виборів 21 липня. 

Під час брифінгу у Сліпачук запитали про те, як оскарження указу може вплинути на виборчий процес.

"Наскільки відомо нам, на 15 хвилин тому, офіційно немає зареєстрованих у Верховному суді України скарги, подання, позову…" , - наголосила вона.

Також очільниця Центрвиборчкому додала, що українське законодавство не дає підстав для зупинення виборчого процесу.

"Відповідно до діючого українського законодавства немає підстав для того, щоби зупинити підготовку до проведення виборів.  Виборчий процес є невідворотним", - підсумувала вона.

Нагадаємо, 20 травня Зеленський під час інавгураційної промови заявив, що розпускає Верховну Раду. Політики відреагували на це по-різному: ми зібрали їхні коментарі з цього приводу.

 

Вранці 21 травня в Адміністрації президента відбулись консультації із спікером Андрієм Парубієм, його заступниками, лідерами фракцій і депутатських об'єднань. У прес-службі Зеленського назвали головний аргумент для розпуску - "дуже низька довіра громадян до парламенту". Юридична підстава для розпуску – від 2016 року у ВР не існувало коаліції.

За словами голови Адміністрації президента Андрія Богдана, можливим є зменшення строків тендерних закупівель, які будуть проводитися ЦВК для провдення виборів до ВРУ. Окрім цього, Зеленський хоче внести зміни до закону України про вибори, а саме зменшити прохідний бар'єр до 3% та скасувати мажоритарну систему.

21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради. Згідно з ним, позачергові вибори відбудуться 21 липня.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції