"Вибори були фальшивкою": сенатор США пригрозив Лукашенку санкціями за "атаку на демократію"

Дата публікації
Перегляди
870
"Вибори були фальшивкою": сенатор США пригрозив Лукашенку санкціями за "атаку на демократію"

pixabay.com

Він закликав адміністацію Трампа переглянути відносини з Білоруссю, якщо білоруська влада не повернеться до демократичних стандартів.

Американський сенатор від Демократичної партії Боб Мендес засудив вибори президента Білорусі та назвав їх "фальшивкою". Він закликав владу зробити точний підрахунок бюлетенів або провести повторні вибори. 

Про це йдеться в офіційній заяві на сайті сенатора. 

"Олександр Лукашенко виправдовує свою репутацію останнього диктатора в Європі. Недільні "вибори" були фальшивкою і трагедією для білоруського народу, який так сильно ризикував заради свободи", - написав Мендес.

Крім цього, сенатор закликав міжнародне співтовариство не коливатися в підтримці демократії, прав людини і прагнень білоруського народу.

"У цьому ключі адміністрація Трампа повинна дати зрозуміти, що будь-які недавні досягнення в двосторонніх відносинах США і Білорусі не принесуть вигоди, якщо білоруська влада не проведе точний підрахунок бюлетенів або повторні вибори відповідно до міжнародно визнаними демократичними стандартами", - заявив він.

Мендес наголосив на можливих санкціях проти влади Білорусі. "Якщо ця насильницька атака на демократичні цінності продовжиться, я очікую, що США і Європа швидко введуть санкції проти Лукашенка і його соратників ", - написав він. 

Він також пригадав про нещодавній арешт американського громадянина Віталія Шклярова і назвав це неприйнятним і катастрофічним, так само, як і репресії уряду щодо демократичної опозиції.

Нагадаємо:

  • Європейський союз також заговорив про можливі санкції проти Мінська і закликає Білорусь поважати свободи громадян і відмовитися від насилля. Провести позачерговий саміт Євросоюзу з білоруського питання вимагає Варшава.
  • Суперник Дональда Трампа на виборах президента США Джо Байден різко розкритикував Лукашенка. За його словами, те, що відбувається в Білорусі зараз, "не відповідає вчинкам політичного лідера, впевненого в тому що він переміг на справедливо проведених виборах". 
  • Президент Литви Гітанас Науседа також різко висловився проти Лукашенка і закликає ввести санкції проти Білорусі.