Перейти до змісту
Вибори до Ради 2019. Скільки крісел у парламенті займуть кандидати зі списків за даними екзитполів на 20:00

Дивіться попередні результати парламентських виборів в інфографіці.

Оприлюднені дані екзитполів ТСН та Національного екзитполу за результатами позачергових виборів до Верховної Ради. ТСН.ua порахував, скільки крісел у новому парламенті можуть зайняти представники п’ятірки політсил-лідерів

Так, за даними Національного екзитполу станом на 20:00, "Слугу народу" у Раді представлятимуть 126 депутатів (127  депутатів – тут і далі у скобках - за даними екзитполу ТСН), "Опозиційна платформа — За Життя" отримає 33 місця в Раді (35 депутатів) ; "Європейська Солідарність"25 (24 депутати), "Батьківщина" 21 (21 нардеп),  "Голос" 18 парламентарів (18 нардепів). 

Дивіться інфографіку від ТСН.ua

Місця у Раді за даними екзитполу, інфографіка на 20.00
ТСН.ua

Нагадаємо, 20 травня Зеленський під час інавгураційної промови заявив про розпуск Верховної Ради. Юридична підстава ухвалення такого рішення – від 2016 року не існувало парламентської коаліції.

Через місяць, 20 червня Конституційний суд України визнав оголошення виборів законним. Із відповідним поданням щодо конституційності президентського указу звернулись народні депутати від "Народного фронту". На думку суддів, через внесені до Конституції змін з приводу формування коаліції і відсутності правового регулювання був створений конфлікт між президентом і Верховною Радою. Таким чином, розв'язати суперечності можуть тільки вибори.

Вибори минули за змішаною системою: половина парламенту обиралась за списками, а інша - за мажоритарними округами. У бюлетені з партіями були 22 політичні сили. Загалом за депутатське крісло змагалися понад п'ять тисяч кандидатів.

Центральна виборча комісія для проведення позачергових виборів у Верховну Раду замовила понад 63 млн бюлетенів. Бюлетені розраховані на 31 мільйон виборців. Їх замовили вдвічі більше, бо кожен виборець отримав по два папери – один для голосування за партію, другий – за мажоритарного кандидата.

 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин