Вибори президента в Україні відбуваються вільно – міжнародні спостерігачі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Остаточну оцінку слід чекати після другого туру.

Міжнародні спостерігачі повідомили, що під час виборів президента 31 березня волевиявлення громадян відбулося вільно.

Про це на прес-конференції у Києві заявив спеціальний координатор короткострокових спостерігачів місії ОБСЄ Ількка Канерва, передає Укрінформ.

"Можна говорити що загалом вибори проходили як вільні вибори", - сказав він.

Координатор відзначив, що українцям забезпечили реалізацію права та можливість вільно віддати свій голос за того кандидата, за якого вони вважають за потрібне проголосувати.

"Безсумнівно, все буде визначатися під час другого туру", - додав Канерва.

Окрім цього, він звернув увагу, що під час виборів було задіяно дуже багато зацікавлених осіб, тому "безумовно треба було забезпечити виконання усіх норм та правил проведення виборів".

Він нагадав, що було залучено понад тисячу спостерігачів з різних країн світу, аби забезпечити максимально об'єктивний нагляд.

В Україні 31 березня відбувся перший тур виборів президента. Наразі Центральна виборча комісія обробила вже понад 80% бюлетенів. Жоден з кандидатів не набирає більшість, тому відбудеться другий тур голосування. Перше місце у Володимира Зеленського  – 30,35%. Другий - Петро Порошенко – 16,03%. Третє місце посідає Юлія Тимошенко, вона отримала 13,28% голосів.

Відео Агітація, мінування та пожований бюлетень: порушення на виборах-2019

За день голосування силовикам надійшло майже дві тисячі заяв про порушення - переважно вони були пов’язані із незаконною агітацією та спробами підкупів виборців. 18 разів отримували повідомлення про мінування - жодне з них не підтвердилося. Не минулося й без казусів. На Буковині виборець кинув в урну ще й свій паспорт. А в Сумах чоловік намагався з’їсти бюлетень. Однак пильні члени комісії миттєво відреагували і змусили його пожований папір виплюнути.    

Агітація, мінування та пожований бюлетень: порушення на виборах-2019

Залиште свій коментар

Вибір редакції