Вибори в Іспанії: кінець двопалатної системи і втрата контролю над парламентом

Вибори в Іспанії: кінець двопалатної системи і втрата контролю над парламентом

"Народна партія" зможе сформувати уряд меншості.

Правлячі консерватори з Народної партії Іспанії Маріано Рахоя втратили абсолютну більшість у парламенті, отримавши лише 29% на виборах, які відбулися в неділю, 20 грудня.

Зараз підраховано 92 % бюлетенів. Народна партія отримає в новому парламенті приблизно 122 місця для порівняння - 186 мандатів у 2011 році. Їх основні суперники — соціалісти Педро Санчеса — розраховують на 91 місце у парламенті (22,14% голосів), проте і вони втратили підтримку на цих виборах: у 2011 році вони отримали 110 мандатів.

Ключовою подією іспанських виборів став успіх нової лівої партії Podemos ("Ми можемо!") на чолі з Пабло Іглесіасом. За неї проголосували майже три мільйони виборців (12,57%), що дозволить партії зайняти 42 місця в парламенті.

Рух "Громадяни", що виступає з центристських позицій проти незалежності Каталонії, займає четверте місце з 38 мандатами.

Тепер "Народна партія" зможе сформувати уряд меншості, однак він навряд чи буде стабільним. Також партія може вступити в коаліцію з "Громадянами", однак їм також не вистачить місць у парламенті для досягнення більшості. Нарешті, коаліційний лівий уряд можуть сформувати Podemos, соціалісти і "Громадяни", однак партіям буде складно прийти до згоди за умовами співпраці.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів