Від Москви до Вашингтона: що казав Єрмак про Донбас, Росію, США та роботу на Зеленського

Дата публікації
Від Москви до Вашингтона: що казав Єрмак про Донбас, Росію, США та роботу на Зеленського

Новое время

Єрмак 11 лютого став керівником Офісу президента.

Уранці 11 лютого на сайті Офісу президента було опубліковано указ про звільнення Андрія Богдана з посади керівника ОП. На його місце було призначено помічника Зеленського Андрія Єрмака.

У команді президента він був особистим помічником, займався відносинами України із Росією та США, особливо у питанні врегулювання конфлікту на Донбасі. ЗМІ неодноразово писали про існування неформального каналу перемовин між Єрмаком та колишнім віцепрем'єром, а нині заступником керівника Адміністрації президента РФ Дмитром Козаком.

ТСН.ua наводить основні цитати та погляди Єрмака щодо основних питань його відповідальності.

Про Донбас: "Що стосується економіки, ви знаєте, в житті іноді так буває, що сьогодні все, що там сталося, дає можливість абсолютно з іншої точки зору подивитися на цю територію. Може в майбутньому це (Донбас – ред.) буде якийсь сучасний економічний хаб, і там будуть розвиватися напрямки, які ми навіть не мріяли і не говорили про це".

Про Росію: "Мені здається, (заступник керівника Адміністрації президента РФ Дмитро) Козак більше налаштований на діалог. Щодо тих питань, стосовно яких я з ним комунікував, я можу сказати, що в нас було конструктивне спілкування, без якого, мабуть, не відбулося б того, що відбулося (обміну – ред.)".

"Якщо Росія не буде проявляти зусиль для переходу до мирного вирішення, наш "план Б" - побудувати стіну та жити далі. Ми використаємо ізраїльський досвід".

Про Крим: "Крим – це Україна. Безумовно, ми будемо використовувати всі інструменти, насамперед, дипломатичні… Я був би нечесним із вами, якщо б сказав, що сьогодні я знаю стопроцентний вихід і вирішення цієї ситуації".

Про США: "Непроста ситуація. Вона дісталася сьогоднішній владі у спадок. Це внутрішні справи США. Ми бачимо в США нашого друга, нашого стратегічного партнера. Те що відбувається там – це їхня внутрішня політична кухня. Ми не будемо ніяким чином в цьому брати участь. Наша дружба і наша підтримка двопалатна вона є, вона дуже потужна і я впевнений, що вона буде така і надалі".

"Якщо торкнутися імпічменту [президента США Дональда Трампа] - це ж не наша проблема, не ми її створили. На сьогоднішній день жодною заявою, жодним вчинком, якщо ми говоримо про імпічмент, президент Зеленський не поставив ні себе, ні країну в дурну або неправильну ситуацію".

Про Мінські угоди: "У мене, як і у всіх, багато питань до Мінських угод, але це єдиний документ, який сьогодні узгоджений, підписаний, і там дійсно є положення, згідно з яким кордон передається після виборів. Президент Зеленський сказав в Парижі, що ми не можемо з цим погодитися, тому що це суперечить українському законодавству".

"Нове керівництво української держави не тільки словами, але й діями довело, що виконує всі зобов’язання у рамках Мінських домовленостей, а саме відведення військ на домовлених пунктах по лінії розмежування. Від іншої сторони ми очікуємо такої ж готовності. При цьому є зрозумілим, що Мінські домовленості були прийняті 5 років тому і вони вже потребують уточнень".

"Україна готова виконати положення "мінських домовленостей", яке передбачає проведення конституційної реформи в частині децентралізації".

Про "нормандський формат": "Вже через три місяці (цитата наведена за 1 лютого 2020 року - ред.) буде наступна зустріч лідерів в нормандському форматі. Я сподіваюся, що вона відбудеться, і я дуже сподіваюся, що Україна прийде на цю зустріч з новим пакетом домовленостей. Сподіваюся, що ми зробимо такі кроки для того, щоб місцеві вибори за українськими законами пройшли по всій території України (включаючи Донбас - ред.) наприкінці жовтня".

Про конфлікт з Богданом: "У нас немає жодної конкуренції, я прийшов із президентом в команду, я працюю, безпосередньо виконуючи доручення президента. І я можу вам сказати, вважаю це правильним і це моя позиція: у мене з усіма членами команди шанобливі робочі відносини".

Про роботу із Зеленським: "Я не знаю іншої настільки справжньої і щирої особистості, як президент Володимир Зеленський. Це особливо цінно ще й тому, що щирість - дуже рідкісна риса в наш час. Усе, за що він береться, завжди вдається. І думаю секрет в тому, що він вкладається у справу на сто відсотків, в тому що йому ніколи не буває все одно".

"Було б некоректно говорити про поділ обов’язків між помічником і головою ОП. Керівник Офісу здійснює свої повноваження відповідно до Положення про ОП. Я працюю виключно з президентом напряму. І він сам визначає ділянки роботи, за які мені братися".

Зеленський звільнив Богдана з посади голови Офісу президента

Зеленський звільнив Богдана з посади голови Офісу президента
Наступна публікація