Від розвалу коаліції до вручення нагород: що відбулось в українській політиці після президентських виборів

Дата публікації
Перегляди
2821
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Від розвалу коаліції до вручення нагород: що відбулось в українській політиці після президентських виборів

Фото: ТСН.ua/Юлія Желонкіна

Врешті-решт 20 травня відбудеться інавгурація нового президента.

Після тривалих політичних пручань, парламентарії таки проголосували за інавгурацію обраного президента Володимира Зеленського в робочий понеділок - 20-го травня.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Щоправда, Зеленський вимагав церемонію днем раніше, щоби провести її 19 травня, а не 20, коли доведеться перекривати вулиці всієї центральної частини столиці.

Зеленський  розцінив це, як неповагу депутатів до трьох чвертей українських виборців .

"Вибачте, будь ласка. Вибачте всі. Вибачте. Вибачте нас. Вибачте Верховну Раду. Рада створила і зробила незручності нам, ми, обіцяю, зробимо їм", - заявив він.

Підкилимна битва: чому депутати так довго відтягували передачу президентських повноважень

Підкилимна битва: чому депутати так довго відтягували передачу президентських повноважень

Більшість зрозуміла це, як пряму погрозу розпустити Верховну Раду і формально таке право Зеленський матиме одразу після присяги. Чи скористається він ним – одна з найбільших інтриг наступного тижня. Але якби ж то ігри з датою були єдиною палицею в колеса такої формальної речі як інавгурація. Відставка обов’язкового на ній голови Конституційного суду стала справжнім ноу-хау в українській політичній історії.

Сам відставлений голова Шевчук заявив прямо - за  переворотом у Конституційному суді стоїть Петро Порошенко. Принаймні, так лунає його заява. 

Слід сказати, що Станіслава Шевчука було за що звільняти, згадаймо лише виправдання ним незаконного збагачення чиновників, однак зараз ця відставка могла загальмувати церемонію інаугурації. На щастя, рішення конституційних суддів відвело загрозу оскарження присяги, вони обрали нового голову – Наталю Шапталу.

Тим часом Петро Порошенко в останні години президентства нагороджує званнями, медалями і посадами багатьох чиновників, нівелюючи вагу державних нагород. Зокрема – він подарував звання генерала своєму охоронцю Юрію Федорову лише за тиждень служби в розвідці. І це був секретний указ президента.

З іншого боку Петро Порошенко залишає порожніми ключові посади державного управління. Частина з чиновників іде нібито за власним бажанням, як, скажімо, секретар РНБО Олександр Турчинов.

Ігри з міжвладдям загрожують країні далеко не теоретично. Кожен почав тягнути ковдру на себе, намагаючись використати створений Порошенком період турбулентності для власної вигоди. Простими словами: чиновники намагаються урвати собі побільше влади, гарантій, просто грошей чи грошовитих посад.

Свіжий приклад, у столичній міській владі розпочався розбрід: руками нардепа Писаренка хочуть змінити законодавство і наділити мера Кличка більшими повноваженнями. Їх, виявляється, недостатньо, аби втримувати місто в чистоті й порядку. Трусить Вищий адміністративний суд та вищу суддівську кваліфікаційну комісію. Там знімають одні одних - доводячи й так не надто дієву суддівську гілку влади до повного абсурду.

У своїй пісочниці грається з повноваженнями і парламент. "Народний фронт" зруйнував те, чого не було вже кілька місяців. Спробував урятувати неіснуючу коаліцію, підірвавши її контрольованим вибухом. І оформив заяву про вихід із коаліції "Європейська Україна".

Такий хитрий хід може дати нинішньому парламенту імунітет, а може й відібрати – це такі юридичні премудрості. Словом, вони вже граються, годі думати про життя простих людей. Тим часом, зміна парламенту має багато прихильників. Скажімо, Юлія Тимошенко закликала створити нову коаліцію та новий уряд, у відповідь прем’єр-міністр заявив, що готовий працювати і далі разом із Зеленським.

"Очевидно, що український парламент та український уряд будуть працювати до наступних парламентських виборів. Давайте разом із новообраним президентом визначимо порядок денний, що нас об'єднує!" - зазначив Гройсман.

До такого підходу прем’єра схильні прислухатися всі прагматичні люди в українській владі. Завтрашня інавгурація обраного президента Володимира Зеленського – лише церемонія, однак чомусь її довго відтерміновували.

Сергій Швець

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Дата публікації
Перегляди
2821
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація