Відхилення урядової програми та кадрові зміни в Кабміні – як минув день у Верховній Раді

Відхилення урядової програми та кадрові зміни в Кабміні – як минув день у Верховній Раді

УНІАН

Ефективної співпрацю уряду та парламенту - принаймні цього разу - не вийшло.

Нові міністри і незадовільна програма Кабміну. Сьогодні в парламенті був урядовий день. Депутати замінили віце-прем'єра з Євроінтеграції, визначилися із новим міністром культури. А от закрити вакансію керівника Мінекології не змогли. 

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

До почату засідання спікер Ради Дмитро Разумков емоційно щось пояснює прем’єр-міністру Денису Шмигалю. Ефективної співпрацю уряду та парламенту - принаймні цього разу - не вийшло. Програму діяльності уряду парламентські комітети, де більшість за зеленими, не затвердили. Урядовий план, поданий на на 9 сторінках друкованого тексту, критикують навіть свої.

"Ми вам ставимо сьогодні незалік, ідіть додому, щоб ми потім поставили вам п'ятірку", – каже з трибуни нардеп від "Слуги народу" Олексанр Качура.

Програма діяльності уряду - не проста формальність. Затверджений документ дає уряду річний імунітет від відставки. Щоправда, попередникам він не допоміг. Олексія Гончарука спровадили за власним бажанням. Женуться не за імунітетом, а за ефективною співпрацею із парламентом, переконує Шмигаль і обіцяє програму переробити. Її підпсувала і коронакриза - горизонт планування змінюють в усьому світі, пояснює прем’єр.

Нові міністри і незадовільна програма кабміну: урядовий день в парламенті

Нові міністри і незадовільна програма кабміну: урядовий день в парламенті

Відправивши урядову програму на доопрацювання, монобільшість частково доукомплектовує уряд. Віце-прем’єра з питань Євроінтеграції Пристайка звільняють, його наступницею стає Ольга Стефанішина - колишня директора урядового офісу євроінтеграції, вона не відома у публічній політиці. Більше запитань у депутатів до нового міністра культури та інформполітики - вже колишнього нардепа Олександра Ткаченка.

А от з кандидатом у міністри екології вийшло незручно. Подання на нього зробили, сам кандидат прийшов на засідання, аж з’ясувалося - підтримки у монобільшості Роман Абрамовський не знайшов.

"Є різна інформація - люди приходять зі статтями, анонімні телеграм канали - я таке не коментую", – пояснив заступник лідера фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко.

З міністром екології взяли паузу до завтра. Також говорять, що на підході ще одне призначення - міністра освіти. Щоб усі разом взялися до опрацювання урядової програми.