Відкликати посольство і дивитися на реакцію. Українським дипломатам радять перехоплювати ініціативу в стосунках із Кремлем

Метою Москви є паніка та деморалізація України, вважають експерти.

Москва заговорила про можливий розрив дипломатичних відносин з Україною як відповідь РФ на події в Криму. Однак Росія так і не змогла надати Раді безпеки ООН доказів до своїх звинувачень щодо нібито підготовки українською ДРГ серії терактів на півострові, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Розганяти інформацію про розвив дипломатичних стосунків російські ЗМІ почали зранку. Посилалися на таємничі джерела в МЗС. Уже вдень про це заговорив і російський прем'єр. "Я нагадаю, що у нас після відомих подій виявилися розірваними стосунки з Грузією. Я би не хотів, щоби це так завершувалося, але якщо немає іншого виходу, то президент може таке рішення схвалити", - пояснив Дмитро Медведєв.

ВідеоМосква оголосила про можливу відповідь Україні на вигаданий теракт в Криму

В Україні такі заяви розцінюють, як черговий виток нагнітання ситуації. "Цей жест є пропагандистською качкою, яку запускає Кремль для того, щоб подивитися реакцію і підготувати тло", - вважає дипломат Богдан Яременко. Експерти вважають, що далі заяв Росія не піде. "Поки це така тактична погроза. Це скоріше реагування на власні пропагандистські дії", - каже політолог Володимир Фесенко.

Насправді саме у Києві впродовж останніх двох років регулярно замислювалися про розрив дипломатичних стосунків. Серйозно таку можливість обговорювали під час анексії Криму, а також загострення військового конфлікту на сході. Розрив дипломатичних стосунків означає закриття посольств, транспортного сполучення, товарообігу та введення візового режиму.

Колишній представник трьохсторонньої контактної групи у Мінську Роман Безмертний каже, що це звичайний російський шантаж напередодні перемовин у Нормандському форматі. "Це напруження протриває до зустрічі в Пекині. Заяви Путіна – це: а ви мене просіть, а покажіть мені аргументи, щоб я приїхав. Якщо Росія накручує ситуацію, треба відкликати звідти дипломатичний корпус. В даному випадку треба перехоплювати ініціативу", - вважає політик.

Українські дипломати теж закликають не піддаватися на маніпуляції Москви. Адже офіційні стосунки між Україною і Росією за останні роки майже припинилися, і по суті носять лише технічний характер. Україна відкликала посла з Росії два рокі тому. Росія теж не поспішає назначати свого представника в Україні.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: