"Відлуння справи Насірова": Марушевську підозрюють у завданні державі збитків на майже 7 млн грн

Дата публікації
"Відлуння справи Насірова": Марушевську підозрюють у завданні державі збитків на майже 7 млн грн

Reuters

Раніше екс-чиновниця пов'язала обшуки в її квартирі із затриманням Насірова.

Екс-глава Одеської митниці Юлія Марушевська оприлюднила на своїй сторінці у Facebook одну з ухвал Печерського суду Києва, за якою проводили обшуки в її квартирі

За словами Марушевської, подібну ухвалу мали із собою люди, які приходили до неї з обшуками. Підставою для обшуків стали завдані буцімто державі збитки сумою в 6,92 млн грн. 

"Це одна з ухвал Печерського суду, за якими проводились обшуки. Подібна була і у тих, хто приходив під двері моєї квартири. Підстава – начебто завдані збитки державі у сумі 6,92 мільйона гривень через "сумнівні доручення", які передбачали оформлення товарів за ціною вказаною в контракті", — написала Марушевська.

Між іншим, йдеться про два документи: доручення, яке передбачає оформлення за ціною в контракті товарів з 37 країн і доручення щодо Великих платників податків.

У оприлюдненому Марушевською документі йдеться про те, що проти неї наразі головним слідчим управлінням Генпрокуратури проводиться досудове розслідування за правопорушеннями.

"Саме ті доручення, за які нам тоді дорікали "професіонали", що вони просто дублюють норми митного кодексу. Це ті доручення, які забрали у митників можливість вирішувати на власний розсуд скільки коштує ваш товар і таким чином значно обмежили поле для вимагання хабарів. І так, ці доручення вже були визнані судом як правомірні", — також додала Марушевська, апелюючи до своєї попередньої заяви про визнання доручень правомірними. 

"І лише після того, як ми пішли з митниці, дуже "оперативні" прокуратура та СБУ угледіли в цьому злочинні дії та шкоду державі. Не в мільярдних схемних потоках злочинних кланів, які керують нашою країною! Де юре, нас звинувачують у намаганні провести реальні зміни. Де факто – справа є спробою дискредитації в очах суспільства нашої роботи, яка збурила корупційну систему", — наголосила Марушевська.

Скандал зі звільненням у Одесі

Скандал зі звільненням у Одесі

Нагадаємо, раніше колишній керівник одеської митниці Юлія Марушевська повідомила, що її квартиру намагалися обшукати спіробітники СБУ та ГПУ. За словами екс-чиновниці, на той момент вона перебувала за кордоном і слідчі дії намагалися провести, поки її не було в країні.

У Генеральній прокуратурі України спростували цю інформацію. Там заявили, що проводять розслідування діяльності чиновників Одеської митниці, які можуть бути причетні до створення умов для оформлення митних декларацій з ввезення в Україну товарів за заниженою вартістю з листопада 2015 по листопад 2016 року. 

Дії силовиків, на думку Марушевської, є тиском у відповідь на затримання скандального очільника ДФС Романа Насірова.

Між Марушевською та Насіровим був конфлікт. Тоді ще очільниця одеської митниці звинуватила свого безпосереднього керівника - главу ДФС - у блокуванні її ініціатив із призначення людей на митницю. Після цього Марушевська отримала одразу три догани. Насіров обіцяв звільнити чиновницю, однак вона сама оголосила про відставку.

У ніч проти 3 березня детективи НАБУ та Антикорупційної прокуратури вручили підозру голові Держфіскальної служби Роману Насірову. Затримання відбувалось у столичній лікарні "Феофанія". 

Вранці 3 березня Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила, що Насірова підозрюють у вчиненні злочину передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки). Голову ДФС підозрюють у причетності до "газових схем Онищенка". А нічне затримання пов'язане з тим, що мали інформацію про можливу втечу посадовця за кордон.  

На час розслідування Насірова відсторонили від посади. Відбулося два судових засідання, на яких йому спробували обрати запобіжний захід, але марно.

Марушевська розповіла про плітки, які поширювалися після призначення її керівником Одеської митниці

Марушевська розповіла про плітки, які поширювалися після призначення її керівником Одеської митниці

Наступна публікація