Відновлення відповідальності за брехню у деклараціях: Зеленський підписав закон

Відновлення відповідальності за брехню у деклараціях: Зеленський підписав закон

Підписаний документ усуває прогалини в законодавстві, що виникли у зв’язку з рішенням КСУ від 27 жовтня 2020 року.

В Україні за декларування недостовірної інформації повертається кримінальна відповідальність. Відповідний закон у середу, 23 грудня, підписав президент  України Володимир Зеленський.

Про це повідомляє пресслужба глави держави.

Так, президент Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" №1074-ІХ.

"Закон повертає відповідальність за декларування недостовірної інформації та за неподання суб’єктом декларування декларації, яка була скасована рішенням Конституційного суду України. Відповідні зміни вносяться до Кримінального кодексу, Кримінального процесуального кодексу та Закону України "Про запобігання корупції", — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, підписаний документ усуває прогалини в законодавстві, що виникли у зв’язку з рішенням Конституційного суду України від 27 жовтня 2020 року, та забезпечує можливості притягнення до кримінальної відповідальності за декларування недостовірної інформації та за неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд за поданням 47 народних депутатів ухвалив рішення, яким скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. Також КС визнав неконституційними положення законів про перевірку е-декларацій чиновників і скасував повноваження НАЗК з перевірки декларацій та виявлення конфлікту інтересів.

Верховна Рада повернула кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях

Верховна Рада повернула кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Наступна публікація