Відповідальність настане. МЗС відреагувало на термінове рішення Росії вийти з Римського статуту

Ратифікація цього документу МКС у Гаазі передбачає, що злочини, вчинені громадянами, які ратифікували, або на їхній території, будуть підсудні міжнародній інстанції.

Речниця Міністерства закордонних справ Мар'яна Беца заявила, що попри рішення Росії вийти з Римського статуту, відповідальність через окупацію українських земель все одно настане для країни-агресора.

Про це вона написала у своєму Twitter.

"Росія має намір вийти з Римського Статуту. Ще й дуже терміново. Особливо в контексті нещодавньої доповіді МКС, де зафіксовані їі злочини. Відповідальність російської сторони за розв'язану агресію проти України обов'язково настане. Рано чи пізно", - зазначила Беца.

Нагадаємо, 15 листопада стало відомо, що прокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда у своєму звіті щодо попереднього розслідування української справи визнала ситуацію на території Криму і Севастополя рівнозначною міжнародному збройному конфлікту між Україною і Російською Федерацією. В документі дії Росії на півострові в березні 2014 року визнані окупацією. Після цього Москва відмовилася від участі в Римському статуті.

Ратифікація Римського статуту Міжнародного кримінального суду передбачає, що злочини, вчинені громадянами, які ратифікували або на їхній території, будуть підсудні міжнародній інстанції в Гаазі. Росія підписала його у 2000 році, однак досі не ратифікувала.

Одним з найбільш гучних судових процесів МКС була справа екс-президента Югославії Слободана Мілошевича, якого судили за геноцид. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: