Президент вимагає переглянути зарплати міністрів та звільнити "слабких" очільників відомств.
Володимир Зеленський провів зустріч з прем’єр-міністром України Олексієм Гончаруком - він не прийняв заяву про його відставку, але поставив перед урядом низку невідкладних завдань.
"Пане прем’єр-міністр. По-перше, я дякую вам за цю зустріч. По-друге, я отримав вашу заяву про звільнення у зв’язку з останніми конфліктними ситуаціями, скандалом. Ви знаєте яке у мене особисте ставлення і до вашого молодого уряду. Я подумав, і мені здається, що правильно буде надати вам шанс і вашому уряду, якщо ви вирішите деякі речі, які дуже важливі і турбують суспільство", - сказав Зеленський.
Зокрема, Гончарук має запропонувати Офісу президента нову концепцію "нормальних" заробітних плат для усіх міністерств та держслужб "з розумінням, де ми живемо з вами, в якій складній ситуації".
Зеленський зазначив, що з тими міністрами, які не погодяться працювати за запропоновану урядом зарплату, доведеться прощатися.
Також він доручив прем’єру розібратися із тим, які премії отримає менеджмент "Нафтогазу" від виграних в суді грошей "Газпрому".
Окрім цього, президент сказав, що в уряді слід знайти "слабкі місця" і замінити відповідних керівників міністерств.
Також Зеленський заявив про необхідність переформатувати окремі міністерства.
"У нас було об’єднання деяких міністерств. На початку це було правильне рішення, тому що у нас професійний, кадровий голод і невеликий бюджет. Мені здається, час показав, що деякі міністерства повинні бути розділені", – наголосив він.
Володимир Зеленський також попросив очільника Кабміну налагодити роботу з народними депутатами всіх фракцій і з парламентськими комітетами.
"Ви глибоко в економіці, в сучасних процесах, які відбуваються в уряді. Наші депутати цього не знають. І коли вони отримують законопроєкти – рішучі, реформаторські, іноді непопулярні, – вони не мають часу з ними навіть ознайомитися, нормально попрацювати в комітетах. Це ненормально", – зазначив президент.
Своєю чергою, Гончарук подякував за довіру та погодився із запропонованими змінами, які необхідно провести найближчим часом.
"Мене не лякає перспектива спробувати повернути наданий аванс, кредит довіри, який ви делегували від імені суспільства. Для мене це важливе завдання, велика честь. І ми готові виконати поставлені вами завдання", – сказав Олексій Гончарук.
Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук сьогодні, 17 січня, повідомив про те, що написав заяву про відставку і передав її президенту Володимиру Зеленському. ТСН.ua стежив за подіями в текстовій онлайн-трансляції.
Нагадаємо, 15 січня на YouTube-каналі "Как обмануть президента" виклали два аудіозаписи. На них - нібито розмови під час наради в прем'єр-міністра Олексія Гончарука. Вказано, ніби також записані голоси міністерки фінансів Оксани Маркарової, голови Нацбанку Якова Смолія, першої заступниці голови Нацбанку Катерини Рожкової, заступниці керівника Офісу президента Юлії Ковалів (заперечила, що то була вона). Голоси розмовляли про курс долара, а також інші економічні питання перед зустріччю із президентом Володимиром Зеленським. У розмові лунали образливі характеристики на адресу керівника держави - мовляв, він нічого не тямить в економіці.
Справжність цих записів не підтверджена. Подібна нарада в такому складі була місяць тому, в середині грудня, про що свідчить новина на сайті Нацбанку. Пресслужба Кабміну зазначила, що "не має інформації щодо справжності жодного аудіо- чи відеозапису, що розповсюджуються у мережі Інтернет. Інформація щодо заяви про відставку прем'єр-міністра не відповідає дійсності". DT.ua із посиланням на джерела пише, ніби це - перші дві із 14 частин запису. Мовляв, ці аудіоролики спеціально оприлюднили перед засіданням фракції "Слуги народу", аби були підстави оголосити недовіру уряду.
Під час засідання фракції увечері 15 січня депутати "Слуги народу" активно обговорювали питання недовіри Гончаруку після оприлюднення скандальних аудіозаписів. Це підтвердила також і депутатка Ірина Верещук. За її словами, було проведено сигнальне голосування про відставку Гончарука, однак вона не розповіла його результати. За даними ЗМІ, за недовіру прем’єру проголосували лише до 20 депутатів "Слуги народу".
Наступного дня, 16 січня, YouTube-канал "Как обмануть президента" зі скандальними записами був видалений. Тепер залиті відео передивитися не можна, а замість них з'явився напис: "Це відео не доступне, оскільки користувач, який завантажив його, закрив свій обліковий запис YouTube".