Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вихід депутата з фракції є підставою для позбавлення мандату – Голова ЦВК

Своє твердження Охендовський підкріплює, посилаючись на Конституцію. 

Голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський вважає, що депутат Верховної Ради, який був обраний від політичної партії і вийшов зі складу її фракції в парламенті, може бути позбавлений мандата.

Про це він сказав журналістам, повідомляє "Українська правда".

"Говорити про нереальність дострокового припинення повноважень депутата, який вийшов зі складу тієї фракції, за списком якої він був обраний, це означає сумніватися в тому, що норми Конституції є нормами прямої дії... Не можна посилатися на те, що через відсутність якогось закону конституційну норму можна не виконувати", - сказав він.

Охендовський підкреслив, що норми Конституції є нормами прямої дії, відповідно, вони мають конкретний юридичний вплив на суспільні відносини і конкретні наслідки.

Згідно з Конституцією, невходження обраного від партії депутата Ради до складу депутатської фракції цієї партії або вихід з такої фракції є підставою для дострокового припинення його депутатських повноважень, в той же час закон "Про статус народного депутата України" не передбачає можливості дострокового припинення повноважень депутата в зв'язку з його виходом з фракції тієї партії, від якої він був обраний.

Таким чином, Конституція, кажучи про імперативний мандат, відсилає до неіснуючого закону.

Залиште свій коментар

Вибір редакції