Виклики екстреної допомоги розділили на 4 категорії за терміновістю – список

Дата публікації
Перегляди
3357
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Виклики екстреної допомоги розділили на 4 категорії за терміновістю – список

Фото: УНІАН

Водночас тариф на виклик бригади екстреної медичної допомоги підвищили від 112 гривень до 163 гривень.

Усі виклики громадян щодо надання екстреної медичної допомоги відтепер ділитимуться на чотири категорії. Таке рішення ухвалили для оптимізації надання екстреної медичної допомоги.

Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на брифінг заступниці міністра охорони здоров'я Ірини Садов’як.

За її словами, нині визначили оптимальні алгоритми надання екстреної меддопомоги за категоріями викликів.

"На етапі реформування галузі ми відзначили, що дві третини пацієнтів не отримують вчасно надання допомоги бригадою. Із загальної кількості викликів, а це 6,8 млн, 4,7 є невчасними", - сказала Садов’як.

Виклики екстреної меддопомоги поділені на кілька категорій:

  • критичний стан хворого, який вимагає негайного реагування, втручання, або реанімаційних заходів. Для цієї категорії виклику час до першого контакту з хворим має становити менше 10 хвилин;
  • екстрений виклик, до якого відносяться потенційно серйозні стани, що можуть вимагати швидкої оцінки, невідкладної допомоги на місці або невідкладного транспортування. Час до першого контакту має становити до 20 хвилин;
  • не екстрені стани, які не несуть загрози для життя та здоров'я пацієнта, наприклад, загострення хронічних захворювань. Ці виклики будуть скеровані на первинну ланку, а при можливості на виклик поїде бригада, яка не задіяна на викликах для попередніх категорій;
  • непрофільні виклики. Реагування відбувається без виїзду бригади екстреної меддопомоги, і пацієнт може отримати консультацію телефоном, або буде скерований на надання допомоги сімейним лікарем.

Водночас тариф на виклик бригади екстреної медичної допомоги підвищили від 112 гривень до 163 гривень. А загалом з 1 липня до кінця року додатково на екстрену меддопомогу виділено майже 2 млрд гривень.

Раніше повідомлялося, що в Україні можуть збільшити штраф для водіїв, які не хочуть пропускати карету "швидкої допомоги". 

Наступна публікація