Виклики, військова загроза та заклик дати старт земельній реформі: про що говорив Порошенко у зверненні до ВР

Головні тези із виступу Порошенка.

Сьогодні, 7 вересня, президент України Петро Порошенко виступив у Верховній Раді із щорічним зверненням до парламенту.

Глава держави говорив про про внутрішнє і зовнішнє становище України.

ТСН.ua зібрав головні тези із виступу Порошенка.

Зокрема, під час свого щорічного звернення у раді президент згадав економічне зростання, безвіз та розповів про "хижу орду". Порошенко заявив, що Україна вже вибралася із глибокої, смертельно небезпечної економічної та політичної прірви, але над нею нависає "хижа орда".

Окрім того, Порошенко розповів про виклики, яка зараз стоять перед Україною. Одним із них є те, що в України залишився лише рік для того, щоб активно попрацювати над реформами. Також президент наголосив на тому, що у країні є спротив щодо змін: "Чим далі країна рухається дорогою змін, тим активніший спротив різних груп впливу, ресурснозабезпеченої меншості у вигляді корумпованої бюрократії і послабленої, але ще доволі сильної олігархії, дуже великої кількості залежних від цієї групи людей".

ВідеоЩорічне послання Президента. Порошенко говорив у Раді про Євроінтеграцію і російську загрозу

Третім, одним із найбільш небезпечних викликів, на думку Порошенка, є популізм, який особливо небезпечних розмірів набув минулого і на початку цього року.

Окрім того, Порошенко заявив, що під виглядом стратегічних командно-штабних навчань не виключається створення нових ударних угруповань російських військ для вторгнення на територію України."Сім тисяч платформ із солдатами та технікою наблизились чи наближаються до наших кордонів. Жодних гарантій, що по завершенню маневрів це все повернеться з Білорусі додому в Росію, у нас немає", - сказав глава держави. Він додав, що доказів щодо підготовки Російської Федерації до війни континентального масштабу дедалі більшає.

Порошенко наголосив, що російські мережі залишаються інструментами російських спецслужб, тому їхню кількість в Україні скорочуватимуть і надалі.

За словами українського лідера, наразі найболючіше та найскладніше питання у нашій державі – корупція. Порошенко заявив, що жоден з високопосадовців не ухилиться від відповідальності, якщо його обґрунтовано звинувачуватимуть у корупції.

Також, на думку Порошенка, невідкладним є питання створення спеціального антикорупційного судового органу. За словами глави держави, цей орган має бути залежним лише від закону, але вільним від будь-яких сторонніх впливів: "Мого і вашого, шановні народні депутати, політичних партій і прогресивної громадськості".

ВідеоПетро Порошенко назвав ухвалення закону про освіту поштовхом до нових реформ

Порошенко також заявив про те, що не виключає проведення референдуму щодо членства України в НАТО, аби продемонструвати волю українського народу. За словами глави держави, Україна без формального схвалення Плану дій щодо членства в НАТО виконує його в односторонньому порядку. "Разом з північноатлантичними партнерами спільно розбудовуємо українську армію відповідно до стандартів НАТО, яких вона в основному має досягти вже на кінець 2020 року", - заявив президент.

Глава держави звернувся до парламенту із певними пропозиціями та закликами.

Так, Порошенко закликав Верховну Раду України скасувати депутатську недоторканність із введенням рішення в дію від 1 січня 2020 року: "Щоб полегшити для вас прийняття цього рішення, щоб у вас не було відчуття, що воно якимось чином спрямоване проти вас, я маю дуже просту пропозицію: давайте ухвалимо це рішення з уведенням його в дію з 1 січня 2020 року, - для депутатів вже нової Верховної Ради".

Президент сподівається, що Верховна Рада наступного тижня ухвалить закон про пенсійну реформу. "Я сподіваюся, що наступного тижня Верховна Рада прийме наш спільний проект пенсійної реформи, який був розроблений урядом, затверджений і доопрацьований Національною радою реформ при президентові України, й уже великий внесок зробили ви", - сказав Порошенко.

Також глава держави закликав нардепів протягом найближчих тижнів чи навіть днів подати йому пропозиції щодо кандидатур на посади членів Центральної виборчої комісії.

Ще одним із закликів президента стало прохання до Ради під час затвердження державного бюджету України на 2018 рік не скасовувати спрощену систему оподаткування малих підприємців. Окрім того, за словами Порошенка, Служба фінансових розслідувань не повинна переслідувати окремих підприємців і перебуватиме під парламентським контролем.

ВідеоПорошенко ввів у дію рішення РНБО щодо нових правил перетину кордону

Своєю чергою, Порошенко анонсував найближчим часом оприлюдними і винести на обговорення закон про реінтеграцію Донбасу: "Найближчим часом він буде оприлюднений і винесений на обговорення в Україні і серед наших партнерів. Вирішальне слово буде за вами, шановні народні депутати".

Порошенко також закликав Верховну Раду ухвалити необхідні закони, які знімуть у суспільстві фобії щодо земельної реформи, врахують всі застереження і створять необхідні запобіжники для старту в майбутньому земельної реформи. "Я не збираюся видавлювати з парламенту земельну реформу, але прошу прийняти, хоч би усно, подумки, в серці політичне рішення на її користь. Ухвалити такі закони, які знімуть фобії, що існують на цю тему в суспільстві і серед народних депутатів, закони, які врахують всі застереження і виставлять всі запобіжники, встановлять мінімальну ціну, захистять селянина, зроблять прозору систему в реєстрі для реєстрації, але дадуть свободу українському селянинові", - сказав Порошенко, додавши, що відкритий земельний ринок - це один із способів швидко залучити в Україну великі інвестиції, однак парламент має сам визначити дату старту цієї реформи.

Залиште свій коментар