Вимога звільнити Савченко та контроль над українським кордоном. Що обговорювали в Мінську

У столиці Білорусі відбулося засідання Тристоронньої контактної групи

Сьогодні, 23 лютого, в Мінську було закінчено засідання Тристоронньої контактної групи, під час якого українська сторона озвучила вимогу звільнення Надії Савченко і позицію президента Петра Порошенка щодо її повернення в Україну в рамках виконання Мінських домовленостей.

Про це у Facebook повідомила прес-скретарь Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

За її словами, на першому місці в обговореннях залишаються питання порушення режиму припинення вогню, відведення важких озброєнь, розмінування, припинення навчальних стрільб поблизу лінії зіткнення.

"Україна неодноразово підкреслювала і продовжує наполягати: без вирішення проблем безпеки неможливо говорити про суттєвий прогрес у вирішенні гуманітарних, політичних і економічних питань", - написала Оліфер.

Крім того, окремо порушено питання контролю за українсько-російським кордоном: сьогодні під час зустрічі йшлося про реалізацію спеціального плану виходу СММ ОБСЄ на непідконтрольну Києву частину українсько-російського кордону.

Оліфер підкреслила, що найбільш гострою є проблема звільнення заручників і незаконно утримуваних громадян.

"Україна закликає представників окремих районів Донецької та Луганської областей продовжити процес звільнення людей, який був розблокований 20 лютого 2016 року. Передусім необхідно відпустити тих, хто потребує медичної допомоги і тих, хто перебуває в полоні більше року", - заявила вона.

Також у Мінську українська сторона озвучила вимогу звільнення Надії Савченко і позицію президента України Петра Порошенка щодо її повернення в Україну в рамках виконання Мінських домовленостей.

Представників терористів закликали забезпечити доступ експертів Міжнародного Комітету Червоного Хреста до заручників на Донбасі.

Крім того, у Мінську сьогодні говорили і про заборону в'їзду в Росію представнику України в гуманітарній підгрупі Ірині Геращенко.

"Ірина Геращенко є дипломатом, уповноваженого Президента України з питань мирного врегулювання ситуації на Донбасі, головою парламентського комітету Верховної Ради України. Подібне обмеження у свободі пересування може надати негативний вплив на подальшу роботу Тристоронньої контактної групи", - підкреслює українська сторона.

Також сьогодні говорили про запрошення міжнародних екологів (під егідою ОБСЄ) для оцінки ситуації на низці промислових підприємств, які розташовані на території окремих районів Донецької та Луганської областей. Йдеться про хімічний завод "Стирол" у Горлівці, а також шахти "Голубовська" та "Першотравнева" в Луганській області, на шахті "Юний комунар" в Донецькій області. Так, в "Юному комунарі" ще в 1979 році були проведені ядерні випробування, відтоді на цій шахті необхідно регулярно відкачувати воду. Якщо цього не робити, то ситуація призведе до забруднення ґрунтових вод й екологічної катастрофи на Донбасі, наголошується в повідомленні Оліфер.

В економічній підгрупі триває робота з відновлення інфраструктури, залізничних об'єктів, ліній електропередач, розповіла прес-секретар Кучми. Йде процес складання контрактів на постачання води в окремі райони Луганської області, з урахуванням боргів за раніше поставлену воду. Контракти будуть складені згідно з українським законодавством. Також йшлося про безпеку співробітників Донецької фільтрувальної станції – це підприємство, що забезпечує водою до мільйона жителів по всьому Донбасу.

У Мінську закінчено засідання Тристоронньої контактної групи. На першому місці залишаються питання порушення режиму прекращ...

Posted by Дарка Оліфер on Wednesday, March 23, 2016

Раніше в Мінську представники Росії відмовлялися обговорювати варіанти звільнення Надії Савченко. Український сторона заявляла, що "відкрита до будь-яких варіантів".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: