Віра Савченко може стати "українським Ассанжем" у Росії – МЗС

Посол розповів, як українські консули рятували Віру на кордоні.

Сьогодні, 28 квітня, посол МЗС з особливих доручень Дмитро Кулеба заявив, що Віра Савченко дійсно оголошена у федеральний розшук за образу судді в Чечні. Наразі вона на території Генконсульства в Ростові-на-Дону.

"Тому ми можемо у найближчі дні або добитися її повернення до України, або отримати свого Ассанжа на території власного дипломатичного представництва", - пише Кулеба у себе в Facebook.  (Джуліан Ассанж живе кілька років території посольства Еквадору в Лондоні – ред.)

"Респект колегам з Генконсульства в Ростові-на-Дону Віталію Москаленку, Володимиру Трегубу і Директору консульського департаменту Андрію Сибізі. Трегуб вчасно зорієнтувався, дав сигнал тривоги і зачинився з Вірою в машині. Росіяни машину заблокували, щоб вона не могла виїхати. Сибіга підняв хвилю і координував зусилля із звільнення. Москаленко серед ночі вирушив з Ростова-на-Дону і після 3-годинного переїзду та гострої дискусії з росіянами видряпав і Віру, і її паспорт, і довіз її до безпечної території", - зазначив він, додаючи, що "наші консули в Росії - це справжні герої.

"Віру врятували дипломатичні номери машини і присутність консула Трегуба, який супроводжував Віру. Паспорт у неї забрали і хотіли затримати саму, але вламуватися до машини і порушувати консульський імунітет росіяни не наважилися", - дода посол.

Нагадаємо, що на українсько-російському кордоні сестра Надії Савченко Віра пробула шість годин

Віру Савченко не випускають з Росії

Зараз сестра української бранки перебуває у консульстві в Ростові. Напередодні ввечері її намагалися затримати на кордоні з Україною. Причина - кримінальна справа піврічної давнини за неповагу до чеченського суду. Туди Віра їздила як громадський захисник українців Карпюка та Клиха.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: