Віра Савченко може стати "українським Ассанжем" у Росії – МЗС

Посол розповів, як українські консули рятували Віру на кордоні.

Сьогодні, 28 квітня, посол МЗС з особливих доручень Дмитро Кулеба заявив, що Віра Савченко дійсно оголошена у федеральний розшук за образу судді в Чечні. Наразі вона на території Генконсульства в Ростові-на-Дону.

"Тому ми можемо у найближчі дні або добитися її повернення до України, або отримати свого Ассанжа на території власного дипломатичного представництва", - пише Кулеба у себе в Facebook.  (Джуліан Ассанж живе кілька років території посольства Еквадору в Лондоні – ред.)

"Респект колегам з Генконсульства в Ростові-на-Дону Віталію Москаленку, Володимиру Трегубу і Директору консульського департаменту Андрію Сибізі. Трегуб вчасно зорієнтувався, дав сигнал тривоги і зачинився з Вірою в машині. Росіяни машину заблокували, щоб вона не могла виїхати. Сибіга підняв хвилю і координував зусилля із звільнення. Москаленко серед ночі вирушив з Ростова-на-Дону і після 3-годинного переїзду та гострої дискусії з росіянами видряпав і Віру, і її паспорт, і довіз її до безпечної території", - зазначив він, додаючи, що "наші консули в Росії - це справжні герої.

"Віру врятували дипломатичні номери машини і присутність консула Трегуба, який супроводжував Віру. Паспорт у неї забрали і хотіли затримати саму, але вламуватися до машини і порушувати консульський імунітет росіяни не наважилися", - дода посол.

Нагадаємо, що на українсько-російському кордоні сестра Надії Савченко Віра пробула шість годин

ВідеоВіру Савченко не випускають з Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: