Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Віра в "команду Міши" і перемогу України над Росією. Що говорила Деканоідзе в першому інтерв'ю ТСН.ua

Екс-глава Нацполіції була переконана, що масштабні зміни в України стануть ознакою поразки Путіна.

Хатія Деканоідзе написала заяву про відставку. На посаді вона пропрацювала трохи більше року - її призначили 4 листопада 2015 року. 

"Нещодавно ще мій радник і одна з найкращих у нашій команді реформ... а відсьогодні - новий голова Національної поліції України! Щойно Кабмін затвердив мою пропозицію. Я цьому дуже радий!" - писав у Facebook міністр МВС Арсен Аваков.

Під час сьогоднішнього виступу перед журналістами Деканоідзе зазначила, що причиною такого рішення стала відсутність необхідних повноважень для проведення реформ в українській поліції. "Моя функція виконана. Але, на жаль, моїх волі і повноважень було недостатньо для реалізації змін. У зв'язку з чим я заявляю про свою відставку. І вважаю за необхідне в найкоротші терміни провести відкритий та прозорий конкурс на посаду нового голови Національної поліції України", - сказала вона.

За її словами, до свого активу вона може віднести створення практично з нуля Національної поліції України, повернення довіри до правоохоронців, проведення змін у системі, попри відсутність належного забезпечення та фінансування, запуск поліції у 32 містах тощо. 

Втім, екс-глава НПУ назвала те, чого не вдалось зробити: наявність втрат серед особового складу, трагедії, а також викорінення корупції.

10 лютого 2015 року тоді ще грузинська реформаторка Хатія Деканоідзе відповіла на запитання під час онлайн-трансляції на сайті ТСН.ua. Це була ексклюзивна розмова, під час якої вона розповіла про свій досвід роботи в Грузії, дала рецепт успіху для України і пояснила, чого найбільше боїться Володимир Путін. Вона також заявила, що вважає себе членом "команди Міши" (Міхеіла Саакашвілі - ред.).

Відповідаючи на запитання про свій досвід змін у Грузії, Деканоідзе повідомила, що змогла створити умови для отримання доступної освіти, знищити корупцію і оновити матеріально-технічну базу навчальних закладів, які були після розпаду СРСР у жахливому стані.

Також Деканоідзе тоді розповіла про своє бачення реформи правоохоронних органів в Україні. На її думку, Україні потрібно провести максимальну кількість реформ, що дозволить відірватися від радянського минулого і стати на шлях докорінних змін. Як приклад вона навела реформи в поліції.

Зокрема, Хатія Деканоідзе зазначала, що співробітники поліції повинні отримувати належну платню, що дозволить їм виконувати свої основні функції, забезпечувати родини і не займатися корупційними діями. Вона зазначила, що на початку грузинський поліцейський заробляв не надто багато - 120-150 дол., проте згодом рівень суттєво зріс.

Екс-глава Національної поліції України на той час вважала, що грузинський досвід реформування є корисним. За приклад наводила успіхи в Грузії Олександра Квіташвілі, який очолював МОЗ України, але в підсумку нічого не зміг досягнути. Вона також радила максимально залучати молодих українців і всіх зацікавлених до перебудови держави. 

Саме масштабні та безповоротні зміни в Україні мали стати результатом того, що президент Путін зазнає поразки, розв'язавши війну проти Києва. Таким чином, на думку Хатії, окупація Криму та частини Донбасу мала швидко завершитися через міжнародний тиск і надання Сполученими Штатами зброї українським військовим. 

Україна переможе, коли стане повністю європейською державою, переконувала вона. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції