"Вірні пси" Януковича та Захарченка досі працюють в міліції та прокуратурі

Дата публікації
"Вірні пси" Януковича та Захарченка досі працюють в міліції та прокуратурі

Прокурору, який був обвинувачем у справі Павличенків, доручили розслідувати розстріли на Майдані

Нова влада змінила керівників, але їхні заступники залишились у багатьох місцях незмінними.

Поки Люстраційний комітет в Україні не став офіційним органом, у лавах правоохоронців змінилися лише "найхлібніші" посади керівників, а в більшості випадків деякі вчорашні порушники закону досі залишилися при посадах, йдеться в сюжеті програми "Гроші".

Щоб це перевірити, далеко йти не треба. Існує відомий план "Бумеранг", опублікований депутатом Геннадієм Москалем, в якому розписано, як і хто з правоохоронців мав знищити Євромайдан. Журналісти програми "Гроші" зателефонували до тих, хто, ігноруючи закони, знищував Майдан із одним запитанням: чи досі вони насолоджуються своїми посадами?

При своїй посаді залишився Андрій Меркулов, який згідно з планом "Бумеранг" мав забезпечити правоохоронцям основні і запасні пункти дислокації під час революції. Працює в органах і Роман Кравченко, який згідно з планом після штурму наметового містечка мав організувати блокування входів в усі будови на Хрещатику, Софійській і Михайлівській вулицях. Також незмінний Микола Румянцев, який мав забезпечити місця і транспорт для утримання і транспортування затриманих євромайданівців.

"Ми тричі впродовж березня-квітня просили - давайте там поміняємо керівника міліції, і генерали на чолі з Аваковим відповідали нам: "ну давайте почекаємо, давайте після 9 травня"", - повідомив голова Люстраційного комітету України Єгор Соболєв.

Ставленики Януковича продовжують носити погони і тероризувати бізнес

Ставленики Януковича продовжують носити погони і тероризувати бізнес

"Гроші" надіслали запити в усі правоохоронні відомства, щоб дізнатися, як пройшла люстрація у правоохоронців, але відповіді так і не отримали. Тим часом демонстративні заміни голів відволікають від скандальних прокурорів.

Прокурора Геннадія Рибку, який був обвинувачем у чи не найскандальнішій за весь час правління Януковича справі Павличенків, не відсторонили від справ, а доручили розслідувати ще більш резонансну справу - про масовий розстріл людей на Майдані.

У березні генеральний прокурор Олег Махніцький на посаду головного прокурора Києва призначив Миколу Герасимюка. Саме цей прокурор душив Євромайдан на замовлення злочинної влади. Тоді він обіймав посаду заступника керівника Державної виконавчої служби, яка постійно навідувалася до євромайданівців: то виселяти мітингувальників з КМДА, то лякати лідерів Автомайдану і комендантів Євромайдану, накладаючи арешти на їхнє майно.

І така ситуація не тільки у Києві, на Харківщині змінився лишень керівник Анатолій Дмитрієв, а його зами залишилися від попередньої влади. Один із них Юрій Гладик - людина екс-міністра МВС Віталія Захарченка. Колишній керівник одіозного столичного Святошинського райвідділу. Микола Фоменко - ще один незмінний заступник. До цього був на посаді керівника міліції одного з харківських районів. У 2011 році був тимчасово відсторонений, бо його підопічних звинуватили в торгівлі зброєю.

Більш того, старі прокурорські співробітники продовжують тероризувати бізнесменів, як і при старій владі. Цьому є свідчення самих представників бізнесу.

Нагадаємо, виконавчий директор Transparency International Олексій Хмара, представляючи проект Антикорупційної стратегії України на круглому столі, заявив, що торгівля посадами в новій парламентській коаліції триває.

Наступна публікація