Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вищі зарплати – бідніші депутати: у Польщі порівняли статки своїх і українських політиків

Поляки не приховують, що шоковані розкішшю життя українських нардепів і міністрів.

Польські депутати у п'ять разів бідніші за українських народних обранців – такими є результати порівняння чиновників з обох країн. При цьому політики та посадовці в Польщі отримують більшу зарплатню, ніж їхні українські колеги, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Посадовці у сусідній державі носять годинники за 1300-2000 гривень, сумки за 2700 гривень і костюми за 3400 гривень. Шукати на чиновниках одяг і аксесуари люксових брендів – марна справа. Те саме стосується марок авто в гаражах – вони середнього класу. Найдорожча машина, яку журналістам вдалося знайти під Сеймом, коштує не більше 40 тисяч доларів. Решта депутатських машин – це старі іномарки, на яких їздять і прості поляки.

Відео Поляки шоковані статками українських депутатів

Польські парламентарі рідко потрапляють на обкладинки таблоїдів через пристрасть до розкішного життя. "Я працюю у приватному секторі багато років, у мене є нерухомість і машина, як і в багатьох поляків. Політика у Польщі – не місце, де водяться великі гроші. Це суспільна служба", - пояснює депутат Вітольд Зембачинський. "Звичайний польський міністр – у нього є, як правило, квартира, в більшості куплена в кредит. У нього є якась машина, мабуть, вищого класу, але не "Бентлі" чи "Порш", а "Фольксваген Пассат" – така машина, яку не помітиш на вулицях у Варшаві", - пояснює журналіст газети Dziennik Gazeta Prawna Михал Потоцкий.

Про маєтки та гроші законодавців можна дізнатися прямо на сайті Сейму. На сторінці кожного депутата – декларації, до обрання і після року у парламенті. Кожен поляк може подивитися, чи збагатила державна служба народного обранця. "Депутат або сенатор після сплати податків отримує на руки 6600-6700 злотих. Середня зарплата у Польщі – 4000 злотих", - пояснює сенатор Ян Марія Яцковські. Для розуміння: зарплата польських депутатів у перерахунку на гривні складає 45 тисяч, а середня польська – 27 тисяч.

Фотогалерея Квартири за мільйони гривень і Porsche. Що задекларувала 25-річна столична прокурорка (7 фото)

Один з найскравіших прикладів розплати за незадеклароване – це колишній міністр транспорту Славомір Новак, який через незазначений у звіті годинник вартістю 70 тисяч гривень втратив свою високу посаду. Більше того, скандал поставив хрест на його політичній кар'єрі в Польщі. Але не в Україні – тепер пан Новак очолює "Укравтодор".

Задекларована готівка, мощі і храми українських законодавців у поляків викликають шок. "Українці, перевірте своїх депутатів і спитайте, звідки у них мільйони, бо це важливо для прозорості законів", - радить польський депутат Пьотр Апель.

Кореспондент ТСН Маргарита Ситник

Залиште свій коментар

Вибір редакції