Вишеградська четвірка надаватиме повну підтримку безвізовому режиму України з ЄС

У Празі відбулася зустріч  міністрів закордонних справ Вишеградської четвірки та країн "Східного партнерства".

Вишеградська четвірка, в яку входять Польща, Угорщина, Чехія і Словаччина, надаватиме повну підтримку безвізовому режиму України з Євросоюзом, заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Вишеградська четвірка надає і надаватиме повну підтримку безвізовому режиму України з ЄС. Це дуже по-сусідськи", - написав він у Twitter за підсумками зустрічі міністрів закордонних справ Вишеградської четвірки та країн "Східного партнерства", яка відбулася у Празі 4 травня.

Також, за словами Клімкіна, Вишеградська четвірка планує розробити спецформат співпраці з країнами, що мають Угоди про асоціацію.

Сам міністр під час саміту наголосив на важливості імплементації Угоди про зону вільної торгівлі, а також необхідності надання Україні та Грузії безвізового режиму вже влітку цього року.

Раніше повідомлялося, що Рада ЄС розгляне питання безвізового режиму для України в травні. Введення безвізового режиму для України та Грузії Рада ЄС з питань юстиції та внутрішніх справ розглядатиме в один день.

20 квітня Єврокомісія прийняла рішення щодо безвізового режиму з Україною. За словами очільника Єврокомісії Жан-Клода Юнкера, Україна, як і Грузія, виконує всі вимоги для отримання безвізового режиму. Відтак, наразі рішення залежить від Європарламенту та Ради ЄС.

Безвізовий режим: куди, коли і як

Цього ж тижня на нас звалилась добра новина. Навіть фантастична з огляду на всі проблеми України. Безвізовий режим із Європою здається, ближче, ніж ми сподівалися. Європейська комісія 20 квітня офіційно закликала Європарламент і Раду ЄС скасувати візовий режим для громадян України, заявивши, що всі необхідні умови Київ виконав. Не буду заглиблюватися в ці умови і нагадувати про головний камінь спотикання - електронне декларування доходів чиновників. Наші депутати дуже не хотіли, але таки за це проголосували. 

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: