Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Високопосадовець РНБО із бізнесом у Росії звинуватив журналіста "1+1" у державній зраді

Скандал вибухнув за наслідками журналістського розслідування бізнес-активності держслужбовця.

Заступник секретаря РНБО Олег Гладковський звинуватив журналіста "1+1" в державній зраді. Так він розцінив розслідування своєї бізнес-діяльності в Росії від ведучого програми "Гроші" Олександра Дубінського, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Я переконаний, що поширення вказаної інформації є замовним, і має на меті не просто завдати шкоду моїй честі та гідності як громадянина, а дискредитувати мене, як державного службовця. Публікація, на моє переконання, має відверто підривний характер і напряму стосується національної безпеки та обороноздатності держави України", - пояснив Гладковський. 

ВідеоЗаступник секретаря РНБО звинуватив журналіста 1+1 в "держзраді"

Олег Гладковський вважає розслідування своєї бізнес-діяльності в Росії від журналіста і ведучого програми "Гроші" Олександра Дубинського - зазіханням на інтереси України. Тому він написав листа голові СБУ і просить притягнути Дубинського до кримінальної відповідальності.

Заступник секретаря РНБО звинуватив журналіста 1+1 в "держзраді"

Юрист Михайло Ілляшев вважає претензії Гладковського до Дубінського безпідставними і навіть безглуздими. В українському законодавстві є поняття державна зрада, але нічого спільного із журналістським розслідуванням воно не має. "В Україні під цим розуміється або перехід на сторону ворога, якщо є воєнний стан, або збір інформації з тим, щоб передати його ворогу. Головне, що такий збір і така інформація повинна підривати обороноздатність країни", - пояснив юрист.

Скандал зі шпигунським присмаком розпочався півроку тому, коли Дубінський на своєму сайті покроково описав схему роботи бізнесу Гладковського в Росії. "Ми опублікували ті документи, які доводять, що він веде бізнес в Росії. Незважаючи на те, що він являється державним чиновником, відповідальним за оборону і купівлю зброї і має допуск до державної таємниці", - розповів журналіст. Він з’ясував, що гроші, зароблені в Україні, через кіпрські офшори інвестуються в російські "доньки" корпорації "Богдан". Усі компанії належать чиновнику Гладковському – тоді ще Свинарчуку. Прізвище він змінив після перемоги Петра Порошенка на виборах, тоді ж отримав державну посаду – став першим заступником секретаря РНБО. Паралельно зі зміною свого статусу, Гладковський маскує свої російські компанії.

Фотогалерея Розслідувачі розповіли про найманців ПВК "Вагнер", які загинули в Сирії протягом вересня (9 фото)

У відповідь на журналістське розслідування Гладковський пише голові СБУ лист, де звинувачує Дубінського у державній зраді і просить пана Грицака притягти журналіста до кримінальної відповідальності. "У нормальній ситуації всі ці розслідування, які ми публікуємо по його діяльності, про його офшорні схеми, незаконне збагачення, бізнес в Росії, закупівлі в Росії автомобілів, які тут продаються під виглядом чеських машин, - оце має підставою для розслідування", - впевнений Дубінський.

Антикорупціонер Віталій Шабунін каже, що останні два роки намітилась тенденція – "топ-чиновники" асоціюють свої особисті таємниці з державними таємницями, а правоохоронні органи їх у цьому підтримують. "Це не поодинокий випадок. Це політична еліта взяла собі цю історію з держтаємницею на озброєння. Не тільки для себе персонально, а і для своїх васалів, і своїх феодалів. Як СБУ. СБУ, користуючись цим інструментом, засекретило всі декларації. Всі", - пояснив він.

Журналісти "1+1" направили запити на голову СБУ Василя Грицака, секретаря РНБО Олександра Турчинова та до Адміністрації президента з проханням розібратися в ситуації і роз’яснити, чи має право чиновник говорити про свій приватний бізнес в розрізі з інтересами держави і чи є розслідування діяльності чиновника на території держави-агресора державною зрадою українського журналіста.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко

Залиште свій коментар

Вибір редакції