Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Витік "панамських документів" вдарить по Порошенку більше, ніж по Путіну - The Economist

Видання нагадує, що глава держави пообіцяв продати свою компанію Roshen після перемоги на президентських виборах.

Витік "офшорних документів" Mossack Fonseca більше вдарить по Україні, аніж по Росії. Про це пише видання The Economist.

У редакції наголосили, що Кремль був попереджений про цю атаку. Ще минулого місяця прес-секретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков спрогнозував спроби "розгойдування човна" напередодні виборів в Росії. Однак коли з'явилися "панамські докумети", які оприлюднили $ 2 млрд, що ведуть до оточення Путіна, керівництво видихнуло з полегшенням, зазначає видання. "Ми очікували більш приголомшливих результатів," - сказав Пєсков. 

Темні справи президента не викликали ні подиву, ні роздратування у більшості росіян. Лише кілька активістів опозиції вийшли на акцію протесту в центрі Москви 5 квітня, які зрештою були швидко затримані. Як нагадує The Economist, близько 76% жителів країни вважають, що влада корумпована, 66% говорять, що Путін несе значну або повну відповідальність за корупцію на високому рівні. Однак він залишається у безпеці.

Також про виявлені папери мало йшлося і на державних телеканалах, вони згадувалися переважно в рамках "інформаційної війни" проти Путіна, "роботи самого Державного департаменту США". 

Водночас для українського президента Петра Порошенка "панамські документи" можуть виявитися набагато більш руйнівними. Видання нагадує, що глава держави пообіцяв продати свою компанію Roshen після перемоги на президентських виборах в 2014 році, а на початку цього року оголосив, що він передав свої активи в сліпий траст. Замість цього, як свдчать документи, вони були перенесені до офшорів Британських Віргінських островів.

"З юридичної точки зору пан Порошенко може мати пояснення. Його колеги припускають, і деякі експерти сходяться на думці, що компанія BVI, створена на його ім'я, була не більше ніж засіб для передпродажної реструктуризації Roshen. Згідно з документами, Порошенко не зловживав для свого збагачення", - зазначено у статті.

Однак з політичної точки зору - це гігантська проблема для президента, який обіцяв очистити політичну систему своєї країни, наголошує видання.

Викриття "панамських документів" також мало допомогли Україні в Нідерландах, де виборці переважною більшістю голосів відхилили торговельну угоду між Україною та ЄС на референдумі 6 квітня.

"Панамський скандал" трапився у "чутливий" момент для Києва, адже урядова криза тягнеться вже більше місяця. Переговори щодо формування нової коаліції в парламенті і заміни прем'єр-міністра Арсенія Яценюка - знову під загрозою. Водночас дострокові парламентські вибори виглядають більш імовірними, - робить висновок видання.

Відео Часткою Порошенка в корпорації Roshen справді управляє родина Ротшильдів

Нагадаємо, із компанії Mossack Fonseca "витекли" документи, які стали основою для гучного міжнародного журналістського розслідування про іменитих власників великих офшорів. Ці документи виявилися в розпорядженні німецької газети Süddeutsche Zeitung, яка передала їх Міжнародному консорціуму журналістських розслідувань (ICIJ) і Центру із дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP).

Зараз з 20 причетних українців опубліковані матеріали про трьох - президента Петра Порошенка, екс-прем'єра Павла Лазаренка і підприємця Мохаммеда Захуре - британського бізнесмена пакистанського походження, який живе і веде бізнес в Україні.

Сам Порошенко запевнив, що не виходив за межі правового поля. Він заявив, що є першою посадовою особою в Україні, яка серйозно ставиться до декларування своїх статків й сплати податків. Він наголосив, що передав управління своїми активами до інших компаній. 

Водночас юридична фірма "Авеллум", яку Порошенко уповноважив підготувати його частку у "Roshen" для продажу бізнесу, заявила, що на сьогодні договір про створення blind trust було підписано.  Створення компаній в іноземній юрисдикції у фірмі пояснили так, що це було єдиним можливим шляхом для передачі активів в управління авторитетній міжнародній трастовій структурі.  Також будь-які твердження про ухилення від сплати податків є безпідставними.

Раніше фіскальна служба не побачила порушень у відкритті Порошенком офшорів.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції