"Виїзне" засідання Ради на Банковій визнали законним

Дата публікації
Перегляди
2680
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Виїзне" засідання Ради на Банковій визнали законним

ВАСУ визнав законним "виїзне" засідання Ради

ВАСУ встановив, що рішення про проведення засідання поза будівлею парламенту було прийнято більшістю нардепів.

"Виїзне" засідання Верховної Ради на Банковій Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) визнав правомірними.

"Суд визнав, що станом на 4 квітня Верховна Рада була правомочна, оскільки її кількісний склад відповідав законодавчо визначеному кількісному критерію... Відповідно до ч.1 ст.2 Регламенту, Верховна Рада проводить засідання в будівлі Верховної Ради (вул.Грушевського,5 - ред.). Водночас, згідно з ч.2 цієї статті Регламенту, за рішенням Верховної Ради... її засідання можуть проводитися в іншому місці", - зазначає прес-служба ВАСУ.

Читайте: Регіонали на Банковій сиділи, як у радянському кінотеатрі, - в жорстких кріслах і без кондиціонерів

Суд також встановив, що рішення про проведення пленарного засідання Ради поза будівлею парламенту було прийнято більшістю народних депутатів.

"Колегія суддів ВАСУ прийшла до висновку, що проведення 4 квітня 10-го пленарного засідання парламенту на вул.Банковій у присутності 244 народних депутатів відповідає вимогам законодавства України", - підкреслюють в прес-службі ВАСУ.

Нагадаємо, 4 квітня депутати більшості (регіонали, комуністи та позафракційні нардепи) провели засідання в актовому залі комітету Верховної Ради на вул. Банковій, 6/8, оскільки сесійна зала парламенту на вул.Грушевського була заблокована опозиціонерами.

Опозиція закликала спікера і президента не підписувати закони, прийняті на засіданні поза стінами парламенту, посилаючись на незаконність проведення такого засідання.

Пізніше президент Віктор Янукович повідомив, що призначив експертизу законів, прийнятих на "виїзному" засіданні.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Дата публікації
Перегляди
2680
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація