"Війна двох систем": Супрун прокоментувала важке голосування за медичну реформу у Раді

Міністр переконана, що деякі депутати хочуть вбити надію українців на зміни.

Міністр охорони здоров'я Уляна Супрун назвала "війною двох систем" боротьбу за медичну реформу в Верховній Раді.

Народні депутати 8 червня дуже важко ухвалили у першому читанні законопроект №6327, який запроваджує нову систему охорони здоров'я. Але вони відхилили законопроект №6329, який має запустити нову модель фінансування.

"Без цього законопроекту ніяких змін не буде — бо не буде ніяких коштів", - зазначила Супрун на своїй сторінці у Facebook.

"Це війна двох систем — старої совєтсько-середньовічної та нової європейської. "Сили зла" хочуть не лише заблокувати старт медреформи. Вони хочуть забрати в українців надію на те, що зміни можливі. Вони хочуть зберегти стару систему охорони хабарів, яка їх влаштовує", - написала міністр охорони здоров'я.

За словами Супрун, вона та її команда ніколи не погодяться на на те, щоб залишити в лікарнях хабарі. Вона зазначила, що за роки незалежності було розроблено 21 законопроект про страхування, змінилось понад 20 міністрів, а українців стало на 10 мільйонів менше.

"Це ціна, яку заплатило суспільство за велику брехню, що в Україні є "безоплатна" медична допомога", - сказала Супрун і закликала українське суспільство дати свою відповідь на спроби гальмування реформи.

"Мені дуже хочеться, щоб депутати нарешті почали відповідально та свідомо ставитися до прийняття рішень. Щоб замість популістичного "ви вбиваєте людей" або персональних нападів на мене чи команду, лунали конкретні зауваження та пропозиції".

"Потрібно нарешті подорослішати. Почати читати законопроекти перед їх голосуванням, відмовлятися від хабарів і брати на себе відповідальність голосувати за чи проти, а не пропускати голосування, утримуватися чи не приходити на засідання Верховної Ради", - зауважила Уляна Супрун.

Нагадаємо, Верховна Рада з третьої спроби ухвалили законопроект, який має запустити в Україні медичну реформу. За законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів (№6327) у першому читанні проголосували 227 народних обранців. Спочатку у першому читанні  за документ проголосували лише 224 народних обранців, а на повторному голосуванні 218 нардепів. 

Окрім цього, український парламент не зміг ухвалити у першому читанні урядовий законопроект про зміни у фінансування медичних послуг. За законопроект про внесення змін до Бюджетного кодексу України (№6329) у першому читанні проголосували 163 нардепа. 

Нещодавно активісти вимагали від народних депутатів прийняти пакет законопроектів, який запустить медреформу. "Щодня в Україні вмирає 67 людей через відсутність ефективної медичної системи - це ціна, яку ми платимо, зволікаючи з реформою охорони здоров'я. Вся Україна звертається до депутатів - голосуйте за життя!", - повідомила Супрун. 

Якщо Верховна Рада схвалить кілька законопроектів, що дадуть старт реформі медицини, то вже з 1 липня в Україні з'явиться нова найпрестижніша професія – сімейний лікар. Такий медик отримуватиме на місяць від 15 до 25 тисяч гривень. 

ВідеоВР ухвалила законопроект про медичну реформу

Залиште свій коментар